Jeszcze nie ucichły echa fantastycznej edycji nr 2, która odbywała się w Polanicy - Zdroju, a już najwyższy czas na kolejną kultową pozycję w karcie dań Bike Maratonu. W najbliższą sobotę ścigamy się w Zdzieszowicach. Ta trasa i ta miejscowość nieodmiennie kojarzą się z wiosennym początkiem sezonu i wciąż mogą dać kolarzom sporo - i jeżeli chodzi o trudności na najdłuższym dystansie, i jeżeli chodzi o dostępność rywalizacji na dystansie MINI, i jeżeli chodzi o kameralną i unikalną atmosferę.

Zdzieszowice przeciętnemu zjadaczowi kolarskiego chleba dadzą przedsmak gór, piękne widoki, przestrzeń, dużo zieleni i trasę pofalowaną jak należy. To jeszcze jedno z idealnych miejsc na początek przygody z Bike Maratonem, a jeżeli ktoś z czołówki zaplanuje sobie zdobycie kolejnych punktów do "generalki", niech też do Zdzieszowic przyjedzie.


Jeśli spojrzymy na profile tras i zaplanowane dystanse, widać wyraźnie, że MINI (25 km, przewyższenie 500 m) znów będzie odpowiednie nawet dla początkujących, a długi podjazd pod Górę św. Anny pozwoli najlepszym i najszybszym uciec do przodu i rozładuje ewentualne korki, pozwalając potem na bezpieczną i spokojną jazdę.


Na trasie MEGA mamy tym razem 57 km i prawie 1000 m przewyższenia. W środkowej części dystansu znajdzie się trochę miejsca na odpoczynek. Na dystansie GIGA kolekcjonerzy kilometrów powinni być usatysfakcjonowani - mamy prawie 90 km do przejechania i prawie 1500 m przewyższenia.


Na zdzieszowickiej trasie będzie wszystko to, co kojarzy się właśnie z tym Bike Maratonem - Góra św. Anny, położony poniżej słynny amfiteatr, Park Geologiczny, Rezerwat Lesisko itd. Będą polne drogi, trochę asfaltu, malownicze single i sporo zielonego lasu. Trasa ociera się też o kilka miejscowości - m. in. Oleszkę, Jasionę, Żyrową, Ligotę - i to chyba najbardziej krajoznawczy pod tym względem maraton w sezonie.
Hutnicza orkiestra dęta również jest już gotowa.


Będzie też w Zdzieszowicach niespodzianka dla wszystkich Mam, które zdecydują się na start , bo przecież 26 maja świętujemy Dzień Matki. Każda Mama otrzyma od organizatora drobny upominek.


Odbędzie się również kolejna edycja Sonko Kids Bike Maratonu, a niezmiennym elementem sportowego miasteczka Bike Maratonu, które ponownie stanie w zdzieszowickim Parku Zabaw i Wypoczynku, będzie strefa expo.


Biuro zawodów czynne w Zdzieszowicach w piątek od 16:00 do 21:00. W dniu zawodów - od 8:00.


Start o 11:00. Trzecia edycja Bike Maratonu 2018 tuż tuż.


Więcej szczegółów na http://bikemaraton.com.pl

Dodano: 2018-05-23

Autor: Źródło: Bike Maraton

Tagi: maratony

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

  • Sportful Dolomiti Race
  • Rajdy dla Frajdy 2018
  • Jazda na rowerze a smog
  • Jak przygotować rower do sezonu zimowego?
  • Sygnalizacja w garści