Już za parę dni wystartuje kolejna edycja DARE2b MTB Maraton 2017. Tym razem organizatorzy zapraszają do Iwkowej na granicy Pogórza Wiśnickiego i Beskidu Wyspowego. Po interesującej trasie pierwszej edycji organizatorzy wysoko postawili sobie poprzeczkę i jak twierdzą trasy w Iwkowej nie będą gorsze. Start maratonu przewidziany jest w samym centrum miejscowości na brzegiem Beli obok Urzędu Gminy.

Tym razem dystanse zostały dostosowane do terenu po jakim przyjdzie Wam się ścigać i nie wzbudzają już takich emocji swoją długością. Nic w tym dziwnego ponieważ na każdym z dystansów zlokalizowane zostały specyficzne dla tego rejonu polskich gór sztywne, mozolne podjazdy a przewyższenie podawane na oficjalnej stronie cyklu nie zostawiają złudzeń - jedziemy w Góry!


Najkrótszy dystans Quarter zawierający się wokół samej Iwkowej to jedyne 24 km i około 600 metrów przewyższenia wg serwisu Bikemap. Wybierający ten dystans pokonują Pasmo Śpilówki zaliczając kilka wyjątkowych miejsc widokowych i ciekawych leśnych zjazdów.


Zawodnicy startujący na dystansie HALF liczyć się muszą z pokonaniem 44 km i podjechaniem ok 1550 metrów w pionie. Niech Was jednak nie zwodzą cyferki to nie będzie przysłowiowa "bułka z masłem" pod kołami bowiem będzie Beskid Wyspowy z swoją charakterystyczną budową geologiczną czyli nisko schodzącymi przełęczami i odosobnionymi kopcami poszczególnych szczytów. Tu naprawdę, asfaltowy podjazd, uznać trzeba za błogosławieństwo losu. Szczyty takie jak Jastrząbka i Pasmo Łopusza i Kobyły powiedzą prawdę o Twojej "łydzie".


Na wyjątkowych "wycinaków" przygotowana został trasa dystansu FULL z powtórzoną pętlą najtrudniejszego wycinka trasy a czterokilometrowy łącznik też wyciągnie z wszystkich "ostatnie soki". Tu serwowany jest dystans 62 km ponad 2100 m w pionie. Czy wierzyć tym cyfrom ? Trudno powiedzieć, najlepiej sprawdzić to samemu już 25 czerwca 2017 roku podczas DARE2b MTB Maraton Iwkowa 2017.


Impreza odbędzie się dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Iwkowej w osobie wójta pana Bogusława Kamińskiego, który wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Brzesku panem Mirosławem Morylem objął imprezę Patronatem Honorowym. Organizatorem jest 2PM Group a Partnerem Głównym Cyklu są DARE2b oraz Vemont techniczna marka specjalistycznej odzieży oraz obuwia, projektowaną z myślą o entuzjastach różnych aktywności outdoorowych. 

Dodano: 2017-06-13

Autor: Źródło: 2PM Group

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Nowości 2019

Raport z Pucharu Świata XC

Specialized Stumpjumper Expert 29
NS Bikes Snabb 29 Plus 2
Marin Rift Zone 1 29
Trek Full Stache 8
Cannondale Synapse Carbon Disc Red eTap