W Polsce – w okresie później jesieni oraz zimą drastycznie spada liczba rowerzystów, bo aż o ponad 90%. Przyczyny? Bo zimno, bo mokro, no i ciemno. Należy przy tym zauważyć, że to niekorzystne zjawisko nie występuje w tak wielkim stopniu wśród rowerzystów w Holandii, gdzie jest pogoda daleko bardziej deszczowa (a przy okazji bardziej wietrzna) oraz w Finlandii, gdzie zimą panują trzaskające mrozy.

Stowarzyszenie „Rowerowy Tczew” postanowiło zmienić te nieżyciowe przyzwyczajenia wśród Tczewian i zorganizować Rajd Nocny Świetlik jesienią, po raz pierwszy w trzyletniej historii organizowania tej imprezy.

Sympatyków rowerowego „Świetlika” serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę 17go listopada na niespełna 30-to kilometrową trasę wokół Tczewa. Rajd będzie połączony z prezentacją i testowaniem najnowocześniejszego oświetlenia rowerowego, zakupionego ze środków młodzieżowego programu grantowego Aktywator (realizowanego przez Fundację Pokolenia). Oświetlenie to może śmiało się równać z oświetleniem samochodowym!

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Dodano: 2012-11-16

Autor: Źródło: www.rowerowy.tczew.pl

Tagi: oświetlenie

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje