Rok temu podczas finałowej edycji ekipa 2PM Group zaproponowała nową wersję swojej trasy w Piwnicznej Zdroju. Trasę która wśród wielu okrzyknięta została najlepszą trasa całego cyklu DARE2b MTB Maraton.

19 sierpnia nadarza się okazja by zweryfikować ubiegłoroczne doniesienia podczas DARE2b MTB Maraton Piwniczna Zdrój 2018.


Same cyfry sprawiają że popadniesz w zadumę a jeśli jeszcze poświęcisz chwilę czasu na studiowanie mapy zrozumiesz skąd zachwyty nad tą edycją cyklu.


Start i meta będzie w Suchej Dolinie na terenie SKiHotelu i już stojąc na „kresce” możesz podziwiać beskidzkie panoramy. Jako aperitif organizator serwuje podjazd na Obidzę a potem Eliaszówkę , ten niewinnie wyglądający na mapie odcinek skutecznie potasuje stawkę przed pierwszym zjazdem do doliny. Jak już dotrzecie do Kosarzysk trasa zacznie nadrabiać stracone metry i tak już będzie do mety. A żeby nie było nudno spora część tras poprowadzona jest niezwykle malowniczo i nawet najkrótszy z dystansów cieszy oczy klimatem Beskidu Sądeckiego i rozległymi panoramami polsko- słowackiego pogranicza.


Dłuższe dystanse docierają do Rytra zaliczając zjazd kilkukilometrowym singlem przeplatany krótkimi podjazdami i rozległymi panoramami na dolinę Popradu i monumentalne Pasmo Jaworzyny Krynickiej, powrót zaś to podjazd na przełęcz Żłobki i Wielki Rogacz z Tatrami w tle.
Pora na konkrety, więc jak na każdym szanującym się maratonie mamy trzy dystanse.
Quarter czyli najkrótsza wersje wydarzeń na dzień 19 sierpnia to zaledwie 24 km ale już 1000 metrów przewyższenia oparte na pętli z Eliaszówką , Kosarzyskami i Niemcową w roli głównej.
Half – tu zaczyna się górska wyzwanie, to już 45 km i 1900 metrów do podjechania, a oprócz wymienionych wyżej mamy jeszcze Rytro , Przełącz Żłobki i Wielkiego Rogacza jako punkty pośrednie w drodze do mety.


Full – albo dystans „szalonego konia” czyli 67 km i 2700 w pionie to już wjazd na Złocisty Wierch, Rozdroże pod Średnią Przehybą i dla utrwalenia wrażeń ponownie Przełęcz Żłobki a na deser Wielki Rogacz i Niemcowa.


Maraton startuje o godzinie 11:00 z parkingu przy SkiHotelu w Suchej Dolinie Kosarzyskach, o godzinie 11:30 ruszają zapisy do zawodów rowerowych dla dzieci.


W czasie trwania imprezy obecni będą wolontariusze Fundacji Iskierka zachęcający do kręcenia kilometrów i wspierania w ten sposób dzieci z chorobami nowotworowymi.
Więcej na ten temat znajdziecie tu: https://fundacjaiskierka.pl/2018/07/rowerem-do-lata-czyli-odlottowa-jazda-dla-iskierki/


Maraton odbędzie się dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Piwniczna Zdrój. Partnerem głównym cyklu jest marka VEMONT producent obuwia i odzieży do różnych form aktywności outdoorowych. Partnerem Strategicznym jest spółka ELZAT działająca branży energetycznej. Wśród sponsorów DARE2b Polska , Sklep i Serwis Rowerów „ U Żaby” z Nowego Sącza, Shimano Polska, Token Polska dystrybutor rowerowej biżuterii , Lemonbike dystrybutor karbonowych kół Evanlite.

Dodano: 2018-08-13

Autor: Źródło: Organizator

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920