W Górach Sowich już w najbliższy weekend rozegra się pierwsza w historii Epicka Czwórka - czteroetapowa rywalizacja na wymagających trasach, organizowana przez Strefę MTB Sudety i Kaczmarek Electric MTB.

Jeśli szukałeś nowych kolarskich przygód, to właśnie znalazłeś jedną z nich. Mamy dla Ciebie coś naprawdę specjalnego. W połączeniu sił: jakości i standardów Kaczmarek Electric MTB oraz epickich tras Strefy MTB Sudety, opracowana została dla miłośników kolarstwa górskiego czterodniowa etapówka pod nazwą EPICKA CZWÓRKA, której pierwsza w historii edycja rozegra się w dniach 15–18 sierpnia 2018 roku, w Bielawie, w Górach Sowich.


Miłość do kolarstwa, pasja, profesjonalizm i nieograniczony zapał to cechy, które połączyły organizatorów. Połączyły również ponad 200 zawodników, pasjonatów prawdziwego MTB. W ten sposób rodzi się społeczność, która z pewnością zaistnieje w przyszłości na rowerowej scenie.


Zapowiada się niezapomniana rowerowa przygoda. Wygląda również na to, że będzie to nowa jakość i najwyższy standard na rynku polskich wyścigów etapowych. EPICKA CZWÓRKA bowiem, to nie tylko zawody, ale przede wszystkim atmosfera. Przed i po każdym dniu sportowej rywalizacji miło jest spędzić czas w gronie osób dzielących zajawkę, zainteresowania i entuzjazm. Tego nie ma na jednodniowych zawodach, gdzie w zasadzie każdy myśli o tym, żeby jak najszybciej wrócić do domu. W Górach Sowich postawiono sobie za cel aby to zmienić i, miejmy nadzieję, zapoczątkować piękną historię corocznych spotkań tamtejszych trasach.


Przechodząc jednak do konkretów ściśle rowerowych. W tym roku na zawodników czekają cztery etapy, z których każdy rozgrywany jest na dwóch dystansach: Classic (łączna długość trasy 128 km, przewyższenia 6020 m) oraz Epic (218 km długości i 9902 m w pionie).


Miasteczko zawodów zostało ulokowane na terenie Jeziora Bielawskiego w Bielawie i to właśnie tam rozpoczynać się będzie i kończyć każdy etap. Niech nie zwiedzie Was jednak ta stacjonarna lokalizacja punktu start/meta. Organizatorzy zaplanowali przebieg tras w taki sposób, aby przez cztery kolejne dni rywalizacji odcinki nie powtórzyły się choćby raz.


W taki oto sposób, biorący udział w Epickiej Czwórce, zmagać się będą z owianymi już legendami ścieżkami woków m.in. Twierdzy Srebrna Góra, Wielkiej Sowy, Zamku Grodno czy wspomnianego wcześniej Jeziora Bielawskiego.


Podsumowanie i dekoracje zwycięzców poszczególnych klasyfikacji odbędą się 18 sierpnia 2018 od godz. 17.00 podczas pikniku w parku Hotelu Dębowego w Bielawie.


Więcej info o imprezie znaleźć można na stronach:

www.epickaczworka.pl

www.facebook.com/epickaczworka

Dodano: 2018-08-14

Autor: Źródło: Strefa MTB Sudety

Tagi: etapówka

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • ekwipunek dla młodego kolarza
  • Epicka Czwórka - cztery dni wyścigów MTB
  • skuteczności diet niskowęglowodanowych