W niedzielę 20 maja w podtarnowskim Skrzyszowie odbył się inauguracyjny wyścig czwartego już z kolei cyklu Dare 2b MTB Maraton, który z roku na rok zyskuje nowych wielbicieli. Pomimo iż, lokalizacja pierwszych zmagań jest dobrze znana uczestnikom z lat poprzednich, organizator stara się wprowadzać modyfikacje by zaskoczyć stałych bywalców.

Także i tym razem nie zabrakło nowych elementów a złego słowa o trasie po przejeździe przez linię mety nie wypowiedział chyba żaden z uczestników.


Trasa prowadząca po pogórzu Ciężkowickim zawierała wszystko co powinna: długie kondycyjne podjazdy, w tym najdłuższy prowadzący na szczyt Brzanki, po zdobyciu której otwierała się piękna panorama na okoliczne wzgórza, kręte single, szybkie zjazdy. Asfaltowe łączniki dawały chwile wytchnienia a ich ilość była akceptowalna. Dodatkowe urozmaicenie wprowadziła również pogoda. Obfite opady w dniach poprzedzających spowodowały powstanie sporej ilości błota, które nadało smaczek. Bo co to za MTB bez błota? Z kolei podczas samych zawodów aura była idealna: słoneczna ale nie gorąca.


Organizacja wyścigu była wzorowa, obsługa na bufetach sprawna, posiłek regeneracyjny smaczny. Nie brakowało też miejsc parkingowych. Dodatkowo odbyły się również zawody dla dzieci, więc rodziny zawodników miały dodatkowe atrakcje.


Z niecieprliwością czekamy na kolejne odsłony cyklu. A tych w tym roku aż pięć. Nabliższy już 10 czerwca na nowej trasie w Stryszawie, na który serdecznie zapraszamy. Odważ się być!


Tekst: Krzysztof Celary, foto: Sylwia Sajdak


Partnerem Strategicznym Cyklu jest Spółka “ELzat”, Partnerem Głównym marka Vemont oraz DARE2b producenci odzieży i obuwia do wszelkiej aktywności outdoorowej. Wśród firm wspierających Serwis Rowerowy “U Żaby” z Nowego Sącza, Decathlon i Shimano oraz marki Token, Kenda, ProX, Mosso Polska i Lemonbike oraz Fenvicks. Patronat nad tą edycja objął Starosta Taronowski oraz Komendant Miejski Policji w Tarnowie a organizatorem firma 2PM Group.

Dodano: 2018-05-22
Tagi: maratony

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • ekwipunek dla młodego kolarza
  • Epicka Czwórka - cztery dni wyścigów MTB
  • skuteczności diet niskowęglowodanowych