Karol Serwin, 2-krotny Wicemistrz Świata w trialu rowerowym oraz 11-krotny Mistrz Polski chce zostać Mistrzem Świata! To jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w Polsce oraz na świecie. By osiągnąć swój cel zbiera środki w serwisie PolakPotrafi.pl. Przyłącz się do akcji i pomóż Karolowi zostać Mistrzem Świat.

Karol jest niezwykle sympatycznym i skromnym chłopakiem. Każdy, kto miał z nim przez chwilę okazję porozmawiać, natychmiast odnosi takie wrażenie. Karol chce zebrać 22 tysiące złotych do 4 stycznia 2014 r. Każda osoba może się przyłączyć i przeznaczyć coś od siebie, nawet symboliczną złotówkę. Wszystko się liczy. Karol gra va banque – wszystko albo nic. „Jeżeli nie uzbieram całej kwoty, to wszystkie wpłaty wrócą do nadawców, więc jest to gra wszystko albo nic, a dla mnie być albo nie być” – stwierdza stanowczo Karol.

Smutna sytuacja w Polskim Związku Kolarskim

Karol na wszystkie zagraniczne wyjazdy musi wykładać swoje prywatne środki. Pomaga mu rodzinne miasto Świdnik a także otrzymuje wsparcie od ludzi dobrej woli. Jednak to w dalszym ciągu nie wystarcza na uczestnictwo w zagranicznych, bardzo kosztownych, zawodach. „Polski Związek Kolarski, do którego należy moja dyscyplina, przeznacza na nią 0 zł” – stanowczo stwierdza Karol. Jest to tym bardziej niewyobrażalna sytuacja, iż ogromne kwoty idą na inne dyscypliny kolarskie, te jednak są dyscyplinami olimpijskimi. „Polityka (NIE)finansowania sportów nieolimpijskich jest przerażająca, daje do zrozumienia, że jeśli nie uprawiasz sportu olimpijskiego to najlepiej przestań w ogóle ćwiczyć. Ja na pewno nie dostosuję się do tego!” – zaznacza Karol.

Na co Karol chce przeznaczyć zgromadzone środki

Część pieniędzy chcę przeznaczyć na zimowy obóz treningowy w kraju, w którym w lutym temperatura będzie powyżej 15 stopni. Tak, abym mógł w skalistym terenie solidnie przygotowywać się do sezonu – wyjaśnia Karol w opisie swojego projektu.

Reszta pieniędzy będzie przeznaczona na zawody, szczególnie Puchary Świata, gdzie koszt jednego wyjazdu jest w granicach 4-5 tys. złotych. Pierwsza runda Pucharu odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Krakowie przed Galerią Krakowską – już teraz serdecznie wszystkich zapraszamy. Cały cykl Pucharu Świata składa się z 5 rund. W Polsce odbędą się również Mistrzostwa Europy w Wałbrzychu. Termin nie jest jeszcze ustalony, ale o wszystkim będziemy informować. Mistrzostwa Świata odbędą się w Norwegii na początku września 2014 r.

Cele Karola na 2014 rok:

- pierwsza "szóstka" Pucharu Świata, Mistrzostw Świata i Europy
- obrona tytułu Mistrza Polski

Cel na 2015 rok:

- pierwsza "trójka" Pucharu Świata, Mistrzostw Świata i Europy

Cel na 2016 rok:

- tytuł Mistrza Świata

Wspierając Karola przyczynisz się do rozwoju sportów nieolimpijskich. Pokażmy, że w naszym kraju liczy się nie tylko piłka nożna, w której naprawdę nie mamy się czym pochwalić od wielu lat.

Pokażmy, że Polak potrafi pomagać utalentowanemu zawodnikowi!

Więcej informacji w serwisie http://polakpotrafi.pl/projekt/pomoz-zostac-mistrzem-swiata Tam również można przeczytać bogatą historię Karola Serwina – od tego jak 10-latek został Mistrzem Polski do Wicemistrzostwa Świata.

Czym jest PolakPotrafi.pl

Serwis PolakPotrafi.pl to idealne miejsce nie tylko dla osób poszukujących pieniędzy na realizację swoich marzeń i pomysłów, ale także dla tych osób, które chcą stać się częścią ciekawego projektu. PolakPotrafi.pl nie ma zamiaru ograniczać twórczości i kreatywności osób chcących stworzyć projekt - wręcz przeciwnie, im bardziej zakręcony, a przy tym oczywiście sensowny i interesujący, tym lepiej! Pomysły, które można realizować przy pomocy portalu PolakPotrafi.pl mogą być zatem bardzo zróżnicowane, co stanowi siłę portalu.

Karol Serwin ma 23 lata. Uprawia trial rowerowy od 8 roku życia. W wieku 10 lat został Mistrzem Polski. Na swoim koncie ma podium Mistrzostw Świata – w 2003 roku wywalczył srebrny medal w kat. Cadet a w 2005 roku w kat. Junior (UCI). Jest 11-krotnym Mistrzem Polski. W pełni oddany swojej pasji dąży do osiągnięcia najwyższego celu – złoty medal Mistrzostw Świata w kat. elita.

strona internetowa: http://www.serwinkarol.com/
facebook: https://www.facebook.com/KarolSerwinTRIAL
POLAK POTRAFI

Dodano: 2013-11-26

Autor: Źródło: www.serwinkarol.com

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920