Najbliższy maraton Cezarego Zamany może przynieść trzęsienie ziemi w klasyfikacji generalnej Mazovii. Wszystko za sprawą pełnej wyzwań, nieprzewidywalnej trasy oraz sportowych ambicji zawodniczek i zawodników, walczących o prestiżowym triumf w całym cyklu.

Zaplanowany na 23 września maraton to przedostatnia tegoroczna odsłona Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Oznacza to, że liczy się już każda sekunda. A w czubie klasyfikacji generalnej ciasno zarówno wśród pań, jak i panów. Jeśli do tego wszystkiego dodamy jeszcze, że józefowskie zawody to jednocześnie finał Pucharu Mazowsza, to zaciętej rywalizacji bark w bark, koło przy kole można spodziewać się na bank. Bankowego akcentu nie braknie również za sprawą VIII Maratonu Rowerowego MTB o Puchar Związku Banków Polskich.


Wszyscy śmiałkowie będą musieli zmierzyć się z przygotowanymi przez Cezarego Zamanę przeszkodami w postaci stada zakrętów, watahy wzniesień i sfory zjazdów, które skutecznie utrudniać będą uzyskanie jak najlepszego czasu. Dość powiedzieć, że ubiegłoroczna trasa dała zawodnikom poważny wycisk, pochłaniając 3000 litrów wody Cisowianka wypitej przez peleton. Także i tym razem ekipa Zamana Group wspierać będzie kolarzy butelkami Cisowianki, wręczanymi na bufetach.


Po siódmych potach na trasie przyjdzie czas na relaks w siódmym niebie. Miasteczko rowerowe zlokalizowane będzie na uroczych zielonych terenach Hotelu Holiday Inn Warszawa Józefów – m.in. z polem golfowym czy rozległym parkiem linowym. Dwójka szczęśliwców wróci z maratonu z dwoma dwuosobowymi voucherami na pobyt właśnie w tym eleganckim hotelu.

Oprócz koronnych dystansów Pro (62 km) i ½ Pro (40 km), czeka jeszcze młodzieżowe Hobby (7 km) oraz lekko rekreacyjny Fit (23 km). Do zabawy zapraszane są także maluchy do 6. roku życia – czekają na nie darmowe zawody z Rybką MiniMini.

Współorganizatorem zawodów jest Urząd Miasta Józefów. Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W JÓZEFOWIE

sobota 22 września
15.00 - 17.00 zapisy w Biurze Zawodów

niedziela
8.00 - 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów (dla dystansu Hobby zapisy do godz: 10.00)
10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
10.30 - start dystansu Hobby
11.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit
11.40 - start dystansu Fit
11.50 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro
12.00 - start dystansów ½Pro i Pro
12.30 - dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
13.30 - dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
14.30 - dekoracja dystansu ½ Pro i klasyfikacji mieszkańców
15.00 - dekoracja VIII Maratonu Rowerowego MTB o Puchar Związku Banków Polskich
15.30 - dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców
16.00 - zakończenie
Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

Dodano: 2018-09-18

Autor: informacja prasowa organizatora

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920