Najbliższy maraton Cezarego Zamany może przynieść trzęsienie ziemi w klasyfikacji generalnej Mazovii. Wszystko za sprawą pełnej wyzwań, nieprzewidywalnej trasy oraz sportowych ambicji zawodniczek i zawodników, walczących o prestiżowym triumf w całym cyklu.

Zaplanowany na 23 września maraton to przedostatnia tegoroczna odsłona Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Oznacza to, że liczy się już każda sekunda. A w czubie klasyfikacji generalnej ciasno zarówno wśród pań, jak i panów. Jeśli do tego wszystkiego dodamy jeszcze, że józefowskie zawody to jednocześnie finał Pucharu Mazowsza, to zaciętej rywalizacji bark w bark, koło przy kole można spodziewać się na bank. Bankowego akcentu nie braknie również za sprawą VIII Maratonu Rowerowego MTB o Puchar Związku Banków Polskich.


Wszyscy śmiałkowie będą musieli zmierzyć się z przygotowanymi przez Cezarego Zamanę przeszkodami w postaci stada zakrętów, watahy wzniesień i sfory zjazdów, które skutecznie utrudniać będą uzyskanie jak najlepszego czasu. Dość powiedzieć, że ubiegłoroczna trasa dała zawodnikom poważny wycisk, pochłaniając 3000 litrów wody Cisowianka wypitej przez peleton. Także i tym razem ekipa Zamana Group wspierać będzie kolarzy butelkami Cisowianki, wręczanymi na bufetach.


Po siódmych potach na trasie przyjdzie czas na relaks w siódmym niebie. Miasteczko rowerowe zlokalizowane będzie na uroczych zielonych terenach Hotelu Holiday Inn Warszawa Józefów – m.in. z polem golfowym czy rozległym parkiem linowym. Dwójka szczęśliwców wróci z maratonu z dwoma dwuosobowymi voucherami na pobyt właśnie w tym eleganckim hotelu.

Oprócz koronnych dystansów Pro (62 km) i ½ Pro (40 km), czeka jeszcze młodzieżowe Hobby (7 km) oraz lekko rekreacyjny Fit (23 km). Do zabawy zapraszane są także maluchy do 6. roku życia – czekają na nie darmowe zawody z Rybką MiniMini.

Współorganizatorem zawodów jest Urząd Miasta Józefów. Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W JÓZEFOWIE

sobota 22 września
15.00 - 17.00 zapisy w Biurze Zawodów

niedziela
8.00 - 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów (dla dystansu Hobby zapisy do godz: 10.00)
10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
10.30 - start dystansu Hobby
11.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit
11.40 - start dystansu Fit
11.50 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro
12.00 - start dystansów ½Pro i Pro
12.30 - dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
13.30 - dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
14.30 - dekoracja dystansu ½ Pro i klasyfikacji mieszkańców
15.00 - dekoracja VIII Maratonu Rowerowego MTB o Puchar Związku Banków Polskich
15.30 - dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców
16.00 - zakończenie
Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

Dodano: 2018-09-18

Autor: informacja prasowa organizatora

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Trek Madone SLR
Cannondale SystemSix
Wilier Triestina Cento 10 Air
Scott Foil 20 czy 20 Disc
Specialized Enduro Pro 29
Liv Intrigue Advanced 0
Giant Defy Advanced Pro 0
Canyon Grail CF SL 8.0
Romet Mustang M1