Cezary Zamana ze swoją ekipą prosto z Roztocza przenosi się do centralnej Polski. W najbliższą sobotę, 19 maja w Kołacinku wystartuje kolejny etap Mazovii! Będzie to jednocześnie VIII MARATON ROWEROWY PRZEZ ZIEMIĘ BRZEZIŃSKĄ NA SYBERIĘ.

Dystans PRO i ½ PRO poprowadzony zostanie tak jak w ubiegłym roku w kierunku wzniesień Łódzkich. Zawodnicy mogą spodziewać się więc fragmentów mocno interwałowych. Pot się poleje, gdyż jak zapowiada organizator suma przewyższeń na dystansie PRO to prawie 1000 m n.p.m.! Dobrze ustawione przerzutki mogą okazać się więc istotnym elementem na najdłuższych dystansach. Trasa Fit w tym sezonie będzie poprowadzona inaczej niż w roku 2017. Zapowiada się mniej technicznie z ładnymi widokami i lekkimi przewyższeniami. Ten dystans w całym tegorocznym cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon uległ zmianom i ma za zadanie zachęcać do startu tych, którzy jeszcze nie startowali w maratonach MTB.


Miasteczko rowerowe i zaplecze zawodów będzie usytuowane na terenie OSP w sąsiedztwie Dinoparku. Nad wszystkim czuwa sztab profesjonalistów oraz Starosta Brzeziński, który objął imprezę honorowym patronatem. Dodatkową klasyfikację będą mieli mieszkańcy województwa łódzkiego. Będą mogli rywalizować w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, ½ Pro i Pro z podziałem na płeć.


Dla najmłodszych również znajdzie się małe co nieco. Tradycyjnie na zawodach Mazovii odbędzie się specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Dzieci będą mogły odpłynąć z wrażenia, ponieważ na starcie pojawi się znana z ekranów telewizyjnych - rybka MiniMini. Maluchy do szóstego roku życia będą mogły dać czadu w 300 - 400 metrowym wyścigu, który zostanie rozegrany na terenie miasteczka sportowego.


Kołacinek to V etap tego ogólnopolskiego cyklu maratonów rowerowych. Cała seria składa się z 14 maratonów. Finał imprezy zaplanowano na 29. września w Toruniu.


Imprezę wspiera wielu sponsorów. Dlatego uczestnicy mogą liczyć na hojne upominki. Odbędzie się konkurs dla zawodników dystansów Fit, 1/2 Pro i Pro, w którym będzie można wygrać najlepszą na świecie wyciskarkę do soków renomowanej firmy Hurom. Firma Go Sport przygotowała nagrody specjalne dla najmłodszych zawodników, a kosmetyczna marka Lirene ufundowała nagrody dla Pań. Warto także zajrzeć po zawodach na facebookową stronę organizatora, bowiem tam odbywają się cykliczne konkursy z marką Buff, która rozdaje swoje kolarskie chusty po każdej edycji zawodów Mazovii.


O odpowiednie nawodnienie zawodników podczas sportowej rywalizacji zadba sponsor tytularny zawodów – naturalna woda mineralna Cisowianka. Na najmłodszych sportowców czekać będzie MOJA PIERWSZA CISOWIANKA natomiast na dorosłych zawodników Cisowianka w sportowej butelce 0,7 litra.


Szczegóły na stronie organizatora www.mazovia.zamanagroup.pl

Dodano: 2018-05-15

Autor: Źródło: Zamana Group

Tagi: maratony

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje