Już dziś serdecznie zapraszamy na 6. edycję Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Tour de Rybnik 2013. Impreza organizowana przez Fundację Elektrowni Rybnik i Fizjo-Sport, z roku na rok staje się jedną z lepszych na Śląsku, a także w Polsce.

Tegoroczna odsłona wyścigu odbędzie się w niedzielę, pierwszego września. "Miasteczko" wyścigu powstanie przy Kampusie Akademickim w Rybniku, który mieści się na ulicy Rudzkiej. Organizatorzy chcąc nieco urozmaicić rywalizację w poszczególnych kategoriach wiekowych, postanowili zmienić trasę. Nowa runda przebiega w ścisłym centrum miasta. Pozwoli to na promocję kolarstwa wśród mieszkańców Rybnika, a także przybliży zawodnikom i ludziom, którzy przyjadą wraz z kolarzami walory tego miasta. Długość okrążenia to ok. 9 km i znajduje się na nim kilka "hopek".

Tradycyjnie w Tour de Rybnik będą mogli brać udział zarówno amatorzy, jak i zawodnicy ścigający się z licencją Pzkol (Elita mężczyzn i Orlicy). Ten ostatni, główny wyścig będzie punktowany do Challange`u Polskiego Związku Kolarskiego i od lat przyciąga najlepsze polskie drużyny zawodowe, czyli Bank BGŻ Team, BDC MarcPol, CCC Polsat Polkowice i Wibatech-Brzeg. W zeszłym roku triumfował w nim były Mistrz Polski i uczestnik Tour de France – Marcin Sapa (BDC MarcPol)

Pierwsza edycja wyścigu odbyła się 20 września 2008 r. jako Amatorski Wyścig Kolarski Tour de Rybnik. Z roku na rok impreza rozwijała się zdobywając uznanie sponsorów, partnerów, ale przede wszystkim kolarzy i kibiców. W pierwszej edycji wystartowało 30 kolarzy, a ostatniej aż 176! Z roku na rok organizacja stoi na coraz to lepszym poziomie. Nie odbiło się to bez echa w świecie kolarskim i w sezonie 2013 czeka nas kolejny awans. O tym jednak wkrótce!

Obecnie cały czas pracujemy nad dokumentacją do wniosku o zgodę na przeprowadzenie wyścigu oraz pozyskujemy sponsorów, partnerów, patronów honorowych oraz medialnych. Postęp przygotowań można śledzić na oficjalnej stronie wyścigu www.tourderybnik.pl oraz www.kolarstwo.rybnik.pl. Nowości są również dodawane na naszym oficjalnym fanpage`u www.facebook.com/TourDeRybnik

Dodano: 2013-01-03

Autor: Źródło: Tour de Rybnik

Tagi: szosa

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920