O tegorocznych Mistrzostwach głośno było już od jakiegoś czasu. Wszystko to, za sprawą zmiany miejsca ich rozgrywania. Organizator zrezygnował z kultowego miejsca na Zamku w Książu, gdzie w 2004 roku rozgrywane były ME, na rzecz Parku Sobieskiego - w centrum Wałbrzycha.  Sceptyczne pogłoski o banalnej , "parkowej" trasie odeszły w zapomnienie kiedy zawodnicy zapoznali się z przygotowaną mistrzowsko trasą.  Nie jeden zawodnik stojący na starcie marzył by mieć "taki park" koło domu.  Trasa niezwykle ciężka i wymagająca zarówno pod względem wytrzymałościowym jak i technicznym.  Od startu do mety charakter trasy był stricte interwałowy z krótkimi, stromymi podjazdami oraz karkołomnymi zjazdami, które śmiało mogły by konkurować z tymi, znajdującymi się na znanych trasach Pucharów Świata!

PIĄTEK
Wciąż rosnąca temperatura nie odpuszczała ani na minutę. Od samego rana słońce prażyło niemiłosiernie a z biegiem czasu w powietrzu zdawało się być coraz mniej tlenu… o 17 nastąpiło uroczyste otwarcie a pół godziny później - start do wyścigu drużynowego.  A drużyn w tym roku nie brakowało! 22 mocne ekipy a w każdej z nich 3 mężczyzn i kobieta.  Faworyt był jeden: drużyna JBG2, której skład nie pozostawiał cienia wątpliwości ( A.Szafraniec, K.Osinki, A.Brzózka i B.Wawak ) , odstawiła drugą ekipę  (Dek Meble Cyclo Korona Kielce ) o 5 minut ! Z walecznie zajętego trzeciego miejsca może cieszyć się ekipa Corratec Team Poznań, która rzutem na taśmę (4 sek.) wygrała z UKS Wygoda Białystok.  Jak widać - skład ekip na podium pozostał bez zmian, tak jak w roku ubiegłym.

SOBOTA
W sobotę ścigało się pokolenie tych młodszych oraz starszych, a więc młodzicy, juniorzy młodsi oraz mastersi w swoich kategoriach, które puszczano z minutową przerwą.  Upał nie odpuszczał… przed południem na zmagali się najmłodsi.  Już w tych kategoriach kształtuje się czołówka, która pozostawia daleko za sobą grono rywali.
Juniorki mł.:
1 Figura Elżbieta - UKS Zagłębie Sosnowiec GK 00:41:51
2 Zamroźniak Sabina - ULKS Podwilk 00:42:15
3 Podgórska Aleksandra - UKS Dream-Bike Bielawa 00:45:57

Juniorzy mł.:
1 Demkowski Beniamin - Goodman Zator 00:53:52
2 Kucharek Adrian - LKK Start Tomaszów Mazowiecki 00:54:41
3 Płotka Mirosław - MLKS Baszta Bytów 00:55:19

Młodziczki:
1 Rapacz Monika - GKS Raba Wyżna Podsarnie 00:22:43
2 Konieczna Aleksandra - UKS Trójka Jarocin 00:23:42
3 Karkula Kaja - KS Luboń Skomielna Biała 00:24:13

Młodzicy:
1 Winiarski Łukasz - KKW Jama Wałbrzych 00:37:14
2 Bujalski Krzysztof - KKW Jama Wałbrzych 00:38:03
3 Przewięda Paweł - LKKS Górnik Wałbrzych Stare Bog. 00:38:48

Dodano: 2010-09-30

Autor: Tekst: Karolina Kozela, zdjęcia: Mateusz Durlik

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje