Velké Karlovice w pobliżu czeskiego Vsetína przygotowują w połowie maja duży bike festiwal „trzech państw”. W sumie czemu nie, skoro zarówno do Polski, jak na Słowację jest stąd rzut beretem. Miasto ma doświadczenie z dużymi imprezami, choćby rokrocznym gastrofestiwalem, który gości nawet 35 000 łasuchów. Nie ma więc obaw, że przyjedzie więcej bikerów, niż Velké Karlovice są w stanie pomieścić.


Areną jeźdźców gravity będzie Bikepark Kyčerka, ale kolarstwem będzie żyła cała okolica. Bogaty program obejmie Karlovský maraton MTB, Enduro Series, rowerowy festiwal filmowy, night ride, wyścig MTB i szosowy, pivobiker, uphill, pumptrack, skill point, wieczorną imprezę z muzyką na żywo oraz konkursy dla dzieci. Do startu w maratonie i enduro można zgłaszać się niezależnie lub jako uczestnik festiwalu, co z pewnością będzie stanowiło niemałe wyzwanie dla wielu amatorów. Liczymy na udział gwiazd, które spotkają się z chętnymi do zdobycia autografów, poprowadzą zajęcia z jazdy, nauczą technicznych trików i zabiorą chętnych na guided tour po okolicy.
Podobnie, jak na Velo Test Fest, i tu można będzie wypożyczyć i przetestować rowery różnych marek, dostępnych w Czechach, na Słowacji i w Polsce. Partnerem medialnym ze strony czeskiej i słowackiej jest magazyn Velo, a z polskiej bikeBoard.


Pierwsza edycja 3 Nations Bike Festival odbędzie się w dniach 13 - 15 maja 2016, warto więc już teraz wpisać tę datę do kalendarza. Więcej informacji pojawi się wkrótce na facebooku oraz na stronach www.3nbf.cz

Dodano: 2016-01-22

Autor: Źródło: www.3nbf.cz

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje