Firma Cycling Sports Group, właściciel marki Cannondale, wzywa na kontrolę serwisową wszystkie rowery wyposażone we wspornik OPI ze zintegrowaną rurą sterową.


Akcja serwisowa dotyczy rowerów z roczników od 2011 do 2015 z widelcami Lefty mocowanymi do wspornika i rury sterowej OPI, a dokładniej modeli Flash, F-Si, F4, F5, F29, Lexi, RZ, Scalpel i Trigger.


Wspornik OPI posiada czarne logo „OPI” i biały pasek nad nim. Wspornik OPI ma obły wygląd w okolicy główki ramy i nie posiada typowych śrub zaciskowych, jedynie cztery śruby mocujące kierownicę.


W trakcie badań kontrolnych stwierdzono, że spadek sztywności połączenia rury sterowej OPI i górnej części wspornika może powodować nadmierne obciążenie gniazd śrub i koron widelca. Do tej pory nie było jednak zgłoszeń o jakichkolwiek uszkodzeniach lub wynikających z nich szkodach.
Sprzedawcy marki Cannondale będą wyposażeni w zestawy naprawcze, które wzmacniają połączenie i zapobiegają potencjalnym problemom. Wszyscy, którzy zakupili rower podlegający wezwaniu serwisowemu są proszeni o zgłoszenie się do miejsca jego zakupu. Serwisant dokona oględzin elementów narażonych na obciążenia, wymieni śruby w koronie widelca i zainstaluje zestaw naprawczy w rurze sterowej. Usługa ta jest bezpłatna.


Lista sprzedawców Cannondale jest dostępna na stronie polskiego dystrybutora: http://www.cannondalebikes.pl/sprzedawcy/polska

Dodano: 2015-10-07

Autor: Źródło: Aspire Sports

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje