W ubiegłą niedzielę (9 lipca br.) na trasie olimpijskiej formuły kolarstwa górskiego – cross country – reprezentujący JBG-2 Professional MTB Team Anton Sintsov wywalczył 3. miejsce w wyścigu Pucharu Świata. Jest to drugi w historii medal wyścigu Pucharu Świata mężczyzn zdobyty przez zawodnika polskiej drużyny kolarstwa górskiego. Do tej pory trofeum w zawodach tej rangi zdobył jedynie Marek Galiński w 2003 roku.

W Szwajcarskich Alpach zmagali się najlepsi zawodnicy świata. Po 7 okrążeniach najszybsi byli Nino Schurter (SCOTT-SRAM MTB RACING TEAM), Jaroslav Kulhavy (SPECIALIZED RACING) i Anton Sintsov (JBG - 2 PROFESSIONAL MTB TEAM).Wyścig w Lenzerheide był wyjątkowo zacięty i emocjonujący. Dodatkowe trudności na już urozmaiconej trasie zapewnił deszcz. Niezbędny był bardzo dynamiczny start i doskonała koncentracja przez cały wyścig. Anton Sintsov startując z trzeciej linii do czołówki dołączył na czwartej rundzie.

„Tuż przez wjazdem na kolejną sekcję poczułem się bardzo dobrze i bez większego namysłu zaatakowałem Nino Schurter i Maxime Marotte. Zostałem liderem wyścigu. Byłem tym bardzo podekscytowany i na technicznym odcinku popełniłem dużo błędów, pośliznąłem się lekko na jednym z zakrętów, przez co straciłem kilka bezcennych sekund, a następnie sił na odrobienie tej straty” – tłumaczy Anton Sintsov.


Przy tak silnej konkurencji i niewielkich różnicach czasowych między kolejnymi zawodnikami każdy element może okazać się rozstrzygający. Na trasie Pucharu Świata w Lenzerheide walka o najwyższe lokaty przesunęła się na ostatnie okrążenie.


„Dla mnie najważniejszym fragmentem wyścigu była końcowa walka o trzecie miejsce. Udało mi się odzyskać energię i koncentrację. Być może właśnie dzięki ogromnej motywacji wywalczyłem miejsce na podium. To nie było łatwe. Jestem bardzo szczęśliwy, ale i bardzo zmęczony po tym starciu” – podsumowuje Anton Sintsov.


Doskonały wynik reprezentanta JBG-2 Professional MTB Team jest potwierdzeniem jego bardzo dobrej formy sportowej. Anton w 2016 roku wywalczył 12. miejsce w Igrzyskach Olimpijskich, a dzięki wysokim lokatom w międzynarodowych wyścigach w bieżącym roku, jest obecnie 9. zawodnikiem rankingu UCI.


„Jestem teraz w bardzo dobrej formie i chcę tą falę kontynuować. W końcu ciężka praca popłaca. Dziękuję mojemu teamowi JBG-2 za wiarę we mnie i wsparcie” – dodaje Anton Sintsov.

Dodano: 2017-07-11

Autor: Źródło: "JBG-2" Sp. z o.o.

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920