Przemysław Niemiec kolarz ekipy UCI World Tour UAE Team Emirates został ambasadorem wyścigu Tour de Rybnik. Olimpijczyk z Pekinu już był gościem Tour de Rybnik w roku 2015 wtedy brał udział w oficjalnym rekonesansie trasy, teraz został „twarzą” imprezy.

Współpracę podjąłem gdyż jestem otwarty na różne propozycje związane z kolarstwem. Chęć poznania nowych ludzi i podzielenia się z nimi wiedzą jaką posiadam myślę że dobrze zrobi do dalszego rozwoju kolarstwa w Polsce.
Dlaczego ten wyścig? Śląsk był mi zawsze bliski od początku mojej przygody z rowerem gdyż pierwsze starty miałem w makroregionie śląskim.
Miałem już raz przyjemność być na rekonansie trasy i spotkało się to z dużym zainteresowaniem ze strony kolarzy więc mam nadzieję na dalszy rozwój imprezy jaką jest Tour de Rybnik.


Już w 2018 r. będziemy mogli spotkać Przemka Niemca w Rybniku. W jakiej roli, to okaże się na początku przyszłego sezonu.


„Bardzo się cieszę, że nawiązaliśmy współpracę z Przemkiem. Przemek to bardzo
pozytywna, barwna i waleczna postać. Jest to dla nas spora dawka pozytywnej energii, którą spożytkujemy podczas organizacji kolejnych edycji naszej imprezy”
– komentuje Robert Słupik.


Przemysław Niemiec urodzony w Oświęcimiu kolarz obecnie mieszka w Pisarzowicach (woj. śląskie). Od roku 2011 ściga się w najwyższej światowej dywizji Wolrd Tour. Pierwsze kroki kolarskie stawiał pod okiem trenera Piotra Karkoszki. Kolejnymi klubami były m.in.: Amore & Vita-Beretta, Miche czy Lampre-ISD. Do obecnej ekipy UAE Team Emirates przeszedł z teamu Lampre Merida. Do największych sukcesów zalicza m.in. wygrany etap na Vuetla Espana (2014) czy Tour of Turkey (2016).

Dodano: 2017-10-30

Autor: Źródło: Tour de Rybnik, Fot. Michał Kapusta / Naszosie.pl

Tagi: Przemysław Niemiec

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje