12 maja 2018 r. Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty zawitają do Wierchomli. Zapraszamy zawodników, jak również wszystkich, którzy chcieliby pokibicować kolarzom w ich sportowych zmaganiach, a przy okazji spędzić majowy weekend w przepięknych okolicznościach przyrody, jakie zapewniają malownicze pasma Beskidu Sądeckiego.

Zawodnicy ścigać się będą na jednej z najbardziej wymagających górskich tras w południowej Polsce (szacowany stopień trudności: 4/5), gdzie elementy techniczne i zapierające dech w piersiach widoki nieustannie się przeplatają. Dystans Hobby wyniesie 28 km, przy przewyższeniu 1144 m. Trasa Mega to 48 km i 1937 m przewyższeń, zaś królewski dystans Giga – 67 km i aż 2650 m różnicy wzniesień. Tradycyjnie o godz. 11:00 wystartują zawodnicy Mega i Giga, zaś o 11:30 ruszy Hobby. Dzieci będą miały swój wyścig – Kids Race na terenie miasteczka zawodów – o godz. 12:00.


Start maratonu planowany jest spod Hotelu Wierchomla SKI & SPA Resort w Wierchomli Małej, jednak trasa prowadzi również przez Wielką. Warto więc podążyć niejako śladami zawodników i rozejrzeć się po okolicy, która zachwycić może pod każdym względem – tak kulturowym czy architektonicznym, jak przyrodniczym i krajobrazowym. Zainteresowani mogą na przykład wziąć udział w questingu – jest to zabawa łącząca elementy gry terenowej i podchodów, odgadywania zagadek i poszukiwania ukrytych skarbów. Do wyboru jest pięć różnorodnych tematycznie questów, do których mapy i opisy zadań dostępne są bezpłatnie na stronie internetowej Hotelu Wierchomla SKI & SPA Resort.


Jednak największą atrakcją w tej wsi jest Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla, dostępna o każdej porze roku. W sezonie letnim czynny jest wyciąg krzesełkowy, który jest jednym z najdłuższych tego typu obiektów w Polsce – ma aż 1 600 m długości. Ze szczytu można podziwiać panoramę Beskidów i Tatr, a przy dobrej pogodzie przejść się na spacer jednym z kilku oznakowanych szlaków turystycznych. Szczególnie godnym polecenia jest szlak niebieski w kierunku Bacówki PTTK nad Wierchomlą, którą uczestnicy maratonu Kellys Cyklokarpaty mijać będą dwukrotnie: na początku i na końcu wyścigu. Chętni do dalszej wędrówki mogą pójść za Bacówką dalej niebieskim szlakiem przez Runek, a następnie fragmentem czerwonego do Schroniska PTTK na Hali Łabowskiej, z którego również będzie można pokibicować zawodnikom, pokonującym w tym miejscu 35 km trasy.


Jednak nie tylko piechurzy znajdą tu coś dla siebie: Dwie Doliny to również idealna propozycja dla miłośników dwóch kółek. Nieopodal górnej stacji wyciągu krzesełkowego ma bowiem swój początek trasa zjazdowa w ramach BikePark Wierchomla. Jest również kilka tras dla amatorów enduro. Dla rowerzystów obowiązują specjalne karnety w cenie 40 zł za dzień, 70 zł za dwa dni.
Można się też udać niebieskim szlakiem rowerowym w przeciwnym kierunku, niż do Bacówki nad Wierchomlą – do Szczawnika, pokonując w ten sposób fragment trasy zawodów Kellys Cyklokarpaty (dystans Giga przejedzie tędy dwukrotnie). Ze Szczawnika tą samą drogą można wrócić do Wierchomli Małej. Jednak jeśli siły pozwolą, można przejechać dosłownie kilka kilometrów dalej na południowy zachód – do Wierchomli Wielkiej, nadal „depcząc po piętach” kolarzom uczestniczącym w zawodach Kellys Cyklokarpaty. Przy okazji zwiedzić tu można niegdyś grekokatolicką, połemkowską, XIX-wieczną cerkiew pw. św. Michała Archanioła, obecnie służąca jako kościół rzymskokatolicki. Z Wierchomli Wielkiej można też zrobić sobie wycieczkę na Słowację, przejeżdżając lub przechodząc polsko-słowackim przejściem granicznym nad Popradem.


Do zobaczenia w Wierchomli, między Dwiema Dolinami!

Zapraszamy do zapisów: https://system.timedo.pl/panelCK/pl/

Kolejne edycje Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty:

Kluszkowce 26 maja 2018

Brzozów 2 czerwca 2018

Łopuszna 16 czerwca 2018

Pruchnik 30 czerwca 2018

Wojnicz 15 lipca 2018

Kasina Wielka 28 lipca 2018

Dukla 12 sierpnia 2018

Myślenice 26 sierpnia 2018

Rzyki 29 września 2018

Sponsorem Tytularnym Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty w sezonie 2018 jest producent rowerów i akcesoriów rowerowych – Kellys Bicycles.

Sponsor Główny: SISU Sport

Sponsorzy: Jurajska, ALE – Active Life Energy, Deli Tire, Trezado, CST Tires, Domicela, Fenwicks, Zdrowy Projekt

Partnerzy medialni: Polskie Radio Rzeszów, #mtbxcpl, bikeBoard, bikeworld.pl

Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty:
https://cyklokarpaty.pl/
https://www.facebook.com/cyklokarpaty/

Dodano: 2018-05-07

Autor: Źródło: Cyklokarpaty

Tagi: maratony

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje