W minioną niedzielę 27.08.2017 w Srebrnej Górze odbyła się siódma runda Pucharu Strefy MTB Sudety 2017. Edycja wyjątkowa nie tylko ze względu na lokalizację mety i miasteczka zawodowego, które to mieściło się we wnętrzu XVIII-sto wiecznej twierdzy, nadając imprezie niepowtarzalnego klimatu, ale przede wszystkim ze względu na wspaniałą trasę z ponad 4-kilometrowym świeżo wybudowanym singlowym podjazdem, którego każdy metr pokonywałem z wielką frajdą.

Reszta trasy również była mistrzowska, aczkolwiek wymagająca. Na ponad 50-kilometrowym dystansie Mega trzeba było zrobić 1500 m podjazdów, z kolei na 27-kilometrowym Mini około 800 m, więc lekko na pewno nie było ;). Nie licząc ostatniego podjazdu do mety było 0 metrów asfaltu, co podkreśla wyjątkowy potencjał regionu oraz zaangażowanie organizatora.


Był to mój pierwszy start w zawodach MTB po doznanej na początku lipca kontuzji i trzecia jazda na „góralu” od tego czasu, dlatego też wystartowałem na luzie, nie mając ambicji na czołową lokatę. Początkowo jechałem asekuracyjnie, uważając na każdy kamień i korzeń. Jednak dzięki wyśmienitej trasie szybko poczułem się jak ryba w wodzie i zacząłem przesuwać się w stawce kończąc na 8 miejscu open i 3 w kategorii M2 na dystansie Mega. Oprócz mnie redakcję godnie reprezentował Paweł Szechowski (również na dystansie Mega). Zwycięzcami na Mega zostali Dariusz Batek oraz Michalina Ziółkowska, natomiast na Mini Tomas Sevcu oraz Aleksandra Podgórska.


Występ w Srebrnej Górze był moim debiutem w cyklu organizowanym przez Strefę MTB Sudety i już wiem, że na pewno nie ostatnim. Wielkie dzięki organizatorowi oraz wszystkim zawodnikom za wspaniałą imprezę, którą będę długo wspominał!


Dodano: 2017-08-30

Autor: Tekst: Krzysztof Celary, foto: Organizator

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Santa Cruz High Tower LT

Canyon Neuron AL 8.0

Rockrider XC100s

Fuji Supreme 1.1

Merida Scultura 5000

Bloki szosowe vs MTB