Fundacja POMBA razem z czeskim stowarzyszeniem ČeMBA zapraszają do wzięcia udziału w szkoleniu projektowania singletracków, które odbędzie się już 11-13. września w Trunovie. Szkolenie odbywa się w Czechach, ale jest to raptem 10 km od polskiej granicy.

Szkolenie będzie prowadzone przez najbardziej doświadczonych budowniczych tras z IMBA Trail Solution, którzy nie tylko realizowali najlepsze trasy rowerowe na całym Świecie, ale przede wszystkim stworzyli podwaliny do obecnych standardów budowy zrównoważonych tras rowerowych. Jest to już drugie szkolenie budowy tras rowerowych przy współpracy z IMBA oraz ČeMBA. Pierwsze odbyło się 2 lata temu na Rychlebskich Ścieżkach i skupiało się na aspektach wykonywania tras. Tym razem nacisk będzie położony na przekazanie wiedzy dotyczącej planowania przebiegu ścieżki i projektowania jej. Innymi słowy wszystko, co trzeba zrobić przed wbiciem łopaty w ziemię, czyli zdecydowaną większość pracy prawdziwego trailbuildera.
Ponadto odbędzie się seminarium z Tomem Pro, byłym menadżerem bike parku w Whislter. Celem seminarium jest zaprezentowanie podstawowych zasad jakimi rządzą się trasy grawitacyjne. Seminarium będzie trwało 2-3 godzin, a będą mogli w nim wziąć udział nie tylko uczestnicy szkolenia projektowania i budowania tras, ale także inni chętni.
Szkolenia są otwarte dla wszystkich chcących poznać i poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą projektowania i budowy zrównoważonych tras rowerowych. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Początkujący będą mogli poznać od podstaw tajniki projektowania tras, zaś Ci którzy zbudowali już kilka tras w swoim życiu lub są profesjonalistami, będą mogli poszerzyć swoją wiedzę i wymienić się doświadczeniami.
Jeśli myślałeś o stworzeniu nowych ścieżek MTB w swojej okolicy, to wzięcie udziału w szkoleniu i seminarium jest najlepszą metodą, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Jest to również świetne szkolenie dla pracowników samorządów oraz nadleśnictw, które myślą o stworzeniu singletracków na swoim terenie.

Co, gdzie, kiedy?
1. Seminarium “Jak stworzyć Bike Park?”
• data: 11. września 2015, godzina 9:00
• gdzie: Trutnov Trails (dokładną lokalizację podamy wkrótce)
• czas trwania: 2-3 godziny
• cena: 26 €
2. IMBA Trail Building School - szkolenia z projektowania zrównoważonych tras MTB
• data: 11.-13. września 2015
• gdzie: Trutnov Trails (dokładną lokalizację podamy wkrótce)
• maksymalna ilość osób: 40
• cena: 200 euro

Program IMBA Trail Building School
Tematyką szkolenia będzie projektowanie zrównoważonych tras rowerowych tak, aby były one możliwie najmniej szkodliwe dla otaczającego środowiska, zarówno w czasie budowy jak i późniejszego użytkowania. Nacisk zostanie położony na optymalizację wydatków by budowanie oraz utrzymanie tras było możliwie jak najtańsze. Są to kluczowe kwestie, dzięki którym łatwiej jest przekonać do nowych projektów potencjalnych inwestorów.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia kursu wydany przez IMBA (międzynarodowe stowarzyszenie kolarstwa górskiego).

Dokładny program szkolenia, informacje o opłatach oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie znajdziecie na stronie Fundacji POMBA http://pomba.pl/imba-tbs-cz/

Dodano: 2015-08-25

Autor: POMBA

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje