Tym razem bez deszczu

Mimo nienajlepszych prognoz, nie padało i I edycja tegorocznego Pucharu Polski Lion Wierchomla Downhill, odbyła się w dobrych warunkach pogodowych i na dobrze przygotowanej trasie.
Szkoda więc, że nie dopisała frekwencja, organizatorzy bowiem przygotowani byli na przyjęcie dużo większej liczby zawodników. Za zgodą sędziego głównego imprezy, reprezentującego Polski Związek Kolarski, Jerzego Klinika podjęta została decyzja o dopuszczeniu do startu także zawodników nie posiadających licencji PZKol., ale pozytywny skutek tej decyzji widoczny będzie dopiero podczas II edycji zawodów Pucharu Polski Lion Wierchomla Downhill, które odbędą się 14 i 15 lipca.
Tak więc, startujący w kolejnych zawodach downhill’owych w Wierchomli klasyfikowani będą nie tylko w kategoriach „licencjonowanych”: kobiety – open, junior, masters i elita, ale także w kategoriach: junior bez licencji PZKol., hobby hard-tail oraz hobby full. Oczywiście o punkty do ostatecznej klasyfikacji Pucharu Polski walczyć będą ci pierwsi, ale o atrakcyjne i wartościowe nagrody, których w Wierchomli w tym roku nie brakuje, wszyscy.
A wracając do zawodów, które odbyły się w niedzielę, 17 lipca, to w poszczególnych kategoriach zwyciężali:
- hobby full – Piotr Sieniawski z Krakowa
- kobiety-open – Anna Sojka (Remerx – Grafobal Plus)
- junior – Grzegorz Wincenciak (Biotop Team Dębnicki Kraków)
- masters – Marcin Ziemecki (niestowarzyszony z Mniszewa)
- elita – Grzegorz Zieliński (Greg Racing Team)
Zawody rozgrywane były według przepisów UCI. O zajętym miejscu nie decydował więc czas lepszego z dwóch przejazdów, ale wynik uzyskany w starcie finałowym.
W niemal wszystkich kategoriach zawodnicy, którzy uzyskali najlepsze czasy w starcie eliminacyjnym, w zjeździe finałowym potwierdzali swoją klasę, pieczętując zwycięstwo. Jedynie wśród mastersów, Marcin Ziemecki, który miał drugi czas w eliminacjach, potrafił na tyle poprawić swój przejazd by wysunąć się na prowadzenie.
Organizatorami zawodów Lion Wierchomla Downhill Puchar Polski są: Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla Sp. z o.o. oraz Burmistrz Piwnicznej Zdrój.
Trasa zjazdu przygotowana została przez ekipę Total Bikes.
Atrakcyjne nagrody pochodzą od sponsorów: Lion (Nestle), Trace Polska (Go Fox), Salomon, Armar, Gatorade (Coca-cola), Sport Station.
Patronat medialny nad imprezami dowhill’owymi w Wierchomli mają: RMF MAXXX i BikeBoard oraz portale internetowe: DH Zone, HCFR oraz jaslobike.com

Dodano: 2010-05-31

Autor: bikeBoard

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje