15 marca 2016 roku o godzinie 10:00 na terenie Instytutu Lotnictwa nastąpi oficjalne otwarcie największej w Polsce firmowej rowerowni. Korzystać z niej będą inżynierowie i naukowcy pracujący na terenie Instytutu Lotnictwa.


Rozbudowany i odremontowany budynek, stworzony na potrzeby wciąż rosnącej grupy rowerzystów, wyposażony zostanie w 450 szafek (100 dla kobiet, 350 dla mężczyzn), 100 nowych, zadaszonych miejsc na rowery, suszarnię, dodatkowe przebieralnie oraz prysznice. W budynku znajdzie się także specjalne pomieszczenie do serwisowania zawierające stojak z zestawem narzędzi oraz myjkę do czyszczenia rowerów.


Podczas oficjalnego otwarcia rowerowni zwiedzający będą mieli okazję jako pierwsi zobaczyć nowo powstałe pomieszczenia, a także poznać historię i pomysłodawców tego miejsca.


"W naszej firmie sukcesywnie rośnie grono osób, którzy podróżują do pracy rowerem, dlatego kolejny raz wychodzimy naprzeciw ich potrzebom. Rozbudowaliśmy dla nich bezpieczne parkingi rowerowe, specjalne szatnie oraz zwiększyliśmy liczbę pryszniców. Cykliści będą mieć również do dyspozycji samoobsługową stację do naprawy rowerów, umożliwiającą samodzielne wykonanie podstawowych napraw w pojeździe. Fani jednośladów już chwalą te nowoczesne rozwiązania i zapewniają, że chętnie będą z nich korzystać" - mówi Rafał Kajka, zastępca dyrektora Instytutu Lotnictwa.


Pierwsze pomieszczenia dla rowerów, znajdujące się na terenie Instytutu Lotnictwa, powstały już w 2004 roku. Przez kolejne lata inwestycja rozwijała się - przybywało nowych miejsc parkingowych oraz rozbudowywano infrastrukturę. Wielki remont rowerowni nastąpił w listopadzie 2015 roku i został zakończony w lutym 2016 roku. Obecnie do pracy rowerem przyjeżdża ponad 400 pracowników firmy, co stanowi aż 20% wszystkich zatrudnionych osób.


Na terenie Instytucie Lotnictwa działa kilka grup sportowych, m.in. siatkówki, wspinaczkowa, pływacka, piłki nożnej, biegowa. Członkowie tych zespołów osiągają znakomite wyniki w zawodach krajowych i międzynarodowych, a także czynnie uprawiają sport dla zdrowia i przyjemności.

Dodano: 2016-03-17

Autor: Źródło: Centrum Prasowe PAP

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje