W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się oficjalna prezentacja zespołu VERVA Activejet Pro Cycling Team. Przedstawienie zespołu połączono z panelem dyskusyjnym na temat polskiego kolarstwa, w którym udział wzięli przedstawiciele polityki, biznesu i sportu. Potwierdzono także zaproszenia na wyścigi z cyklu World Tour. Po ubiegłotygodniowym starcie w Volta Catalunya, podopieczni Piotra Kosmali mogą być pewni startu w Tour de Suisse, Tour de Pologne oraz Hamburg Cyclassics.


Widowiskowe show, które poprowadził Maciej Kurzajewski, rozpoczęło się od przedstawienia wszystkich 16 zawodników, którzy w tym roku reprezentować będą barwy VERVA Activejet Pro Cycling Team. Poznaliśmy cele, oczekiwania i wizję zespołu, który w tym roku dołączył do grona ekip Professional Continental, co umożliwia starty w najważniejszych wyścigach na świecie.
W pierwszym z dwóch paneli dyskusyjnych wzięli udział: Prezes PKN Orlen - Wojciech Jasiński, Minister Sportu i Turystyki - Witold Bańka, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego - Andrzej Kraśnicki oraz Dyrektor sportowy VERVA Activejet - Piotr Kosmala. Poruszono temat misji zespołu, rozwijania polskich talentów i wsparcia ze strony ministerstwa oraz sponsorów. Podkreślono ogromny wpływ kolarstwa na społeczeństwo, jego zasługi dla ruchu olimpijskiego i nadzieje na najbliższe Igrzyska Olimpijskie w Rio. Wszystkich obecnych zapewniono, że tam gdzie będą sportowe emocje i rywalizacja na najwyższym poziomie, tam będzie i Orlen, który od wielu lat wspiera sportowców z różnych dziedzin.


W drugiej części głos zabrali: Prezes Orlen Deutschland - Michał Bryliński. Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu w PKN Orlen - Rafał Pasieka, Prezes Action S.A. - Piotr Bieliński i Prezes Polskiego Związku Kolarskiego - Wacław Skarul. Tematem przewodnim było wykorzystywanie kolarstwa do osiągnięcia celów marketingowych i biznesowych. Zwrócono uwagę na to, że w oparciu o kolarstwo można budować pozytywny wizerunek firmy, jako sportu masowego, dostępnego dla niemal całego społeczeństwa. Projekt zespołu VERVA Activejet Pro Cycling Team ma wizję długofalową, a jego najważniejszym celem jest wychowanie kolarskich mistrzów oraz start pierwszej polskiej ekipy w największej imprezie kolarskiej na świecie - Tour de France.


Kulminacyjnym punktem prezentacji było wręczenie na ręce Piotra Kosmali „dzikich kart” na trzy wyścigu z cyklu World Tour. Z ramienia organizatorów, do zespołu VERVA Activejet Pro Cycling Team trafiły zaproszenia na Tour de Suisse, Tour de Pologne oraz Hamburg Cyclassics.
- To dla nas ogromne wyróżnienie, ale i docenienie ciężkiej pracy. Jesteśmy na dobrym kursie, mamy jasne cele przed sobą i chcemy je zrealizować. Mając u boku takich sponsorów jak Orlen i Action jestem pewny, że już niedługo polskie kolarstwo świecić będzie duże sukcesy. Na pewno zrobimy wszystko, aby wychować w naszej grupie kolarzy światowego formatu i w perspektywie kilku sezonów wystartować w Tour de France - podsumował Piotr Kosmala.


Skład VERVA Activejet Pro Cycling Team na sezon 2016: Michał Podlaski, Łukasz Bodnar, Kamil Gradek, Paweł Bernas, Daniel Staniszewski, Stanisław Aniołkowski, Norbert Banaszek, Paweł Charucki, Adam Stachowiak, Adrian Banaszek, Paweł Franczak, Paweł Cieślik, Jonas Koch (Niemcy), Jordi Simon (Hiszpania), Jiri Polnicky (Czechy) i Karel Hnik (Czechy).

Dodano: 2016-03-31

Autor: Źródło: VERVA Activejet Team, foto: Szymon Gruchalski

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje