Taipei Cycle (27-30 marca 2019) to najważniejsza dla branży rowerowej, międzynarodowa wystawa w Azji. W zeszłym roku na targach wystawiało się 1,150 firm, które prezentowały swoje produkty na 3,250 stoiskach.
Prawie 30% wystawców pochodziło z zagranicy, a 120 firm prezentowało się po raz pierwszy. Czterodniowe wydarzenie przyciągnęło 33,885 profesjonalnych kupujących, z których największa grupa pochodziła z Chin i Hongkongu,
a następnie z Japonii, USA, Korei Południowej, Tajlandii, Filipin, Malezji, Niemiec, Singapuru i Wielkiej Brytanii.

W ciągu ostatnich dziesięcioleci Tajwan stał się jednym z głównych producentów rowerów i ich części na świecie. Dziś kraj ten jest drugim co do wielkości eksporterem rowerów, zaraz po Chinach. Produkowane tam jednoślady osiągnęły ponad 50% udział w rynku europejskim, a eksport komponentów i akcesoriów wzrósł w zeszłym roku o 4,1%. Tajwańscy producenci oferują wysokiej jakości produkty w przystępnych cenach, co odzwierciedla globalną konkurencyjność tamtejszego przemysłu. Tajwan nie jest jednak tylko ośrodkiem produkcyjnym, wyznacza także trendy dla całej branży rowerowej, m.in. w obszarze innowacyjnych rozwiązań i inteligentnych urządzeń, dzięki którym rowery stają się częścią Internetu Rzeczy. Sprzedaż e-rowerów jest ważnym czynnikiem wzrostu w branży, a ich rozwój szybko zmienia oblicze Tajwanu, o czym odwiedzający targi będą mieli okazję przekonać się w specjalnej hali "TAIPEI CYCLE +" poświęconej łączeniu rowerów, innowacji i technologii.

Targi Taipei Cycle są dla światowej branży rowerowej uznaną platformą zakupową zaawansowanych, kompletnych rowerów, części i akcesoriów, rowerów elektrycznych oraz odzieży sportowej. W 2019 roku, razem z odbywającymi się równolegle targami sportowymi TaiSPO (28-30 marca), Taipei Cycle stworzą jedyną w Azji platformę handlową do zakupów wszystkich produktów związanych ze sportem, od rowerów, poprzez sprzęt fitness, do sportów outdoorowych i wodnych aż po odzież sportową.

W tym roku organizator targów, Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA), przygotował szereg atrakcji dla odwiedzających, m.in.: Outdoor Demo, gdzie nabywcy i wystawcy będą mogli przetestować możliwości rowerów na różnych terenach; LEV Test-drive stwarzający możliwość przetestowania lekkich pojazdów elektrycznych; rozdanie nagród 2019 Taipei Cycle Design & Innovation Awards pokazujące trendy w branży rowerowej na nadchodzące lata; Międzynarodowe Forum Taipei Cycle z panelami dyskusyjnymi dotyczącymi gorących tematów branży rowerowej oraz pawilony tematyczne i narodowe.

Taiwan Trade Center Warsaw, przedstawicielstwo TAITRA w Polsce, pomaga w organizacji wyjazdu na targi,
a każda osoba zarejestrowana przez biuro otrzyma wejściówkę z darmowym biletem na metro w Tajpej na czas trwania targów. W razie zainteresowania wyjazdem prosimy o kontakt z opiekunem targów - Panią Sandrą Piotrowską, sandra@ttcw.it.pl, 22 370 52 14.

Dodano: 2019-02-27

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje