W sobotę 23 czerwca lubelską starówką zawładną kolarze górscy. Odbędzie się tam miejski wyścig sprinterski MTB czyli Lublin City Race 2012.

Od minionego sezonu sprinterskie wyścigi w kolarstwie górskim na stałe pojawiły się w programie Pucharów Świata. W tym roku konkurencja ta zadebiutuje na MŚ. To kierunek rozwoju kolarstwa górskiego obrany przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI), który ma zwiększyć popularność i widowiskowość MTB. Zatem aby nie odstawać od światowych trendów Lubelski Klub Kolarstwa Górskiego wraz z Active Group zorganizują 23 czerwca Lublin City Race. W zawodach może wziąć udział każdy kto ukończył 18 lat. Prowadzone będą dwie kategorie: Kobiety Open oraz Mężczyźni Open. Ponadto wśród panów będzie podkategoria Masters (roczniki 1982 i starsze). Losowanie zawodników do poszczególnych wyścigów, rozgrywanych systemem pucharowym, odbędzie się w przeddzień imprezy (zapisy do 21.06.). W każdym z wyścigów rywalizować będzie 4 zawodników. Dwóch pierwszych na mecie przejdzie do dalszej fazy zawodów. Start i meta usytuowane będą na rynku starego miasta, zaś trasa licząca 950 metrów poprowadzona będzie po wąskich, brukowanych uliczkach. Zapowiada się więc niezwykle emocjonujące widowisko. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe: m.in. wyczynowe buty SPD marki Northwave, aparaty BenQ, kaski Kali. Kibice zaś oprócz podziwiania zmagań kolarzy, będą mogli przetestować rowery KTM, oraz skonsultować się ze specjalistami od suplementacji z Herbalife.

Miejsce: Lublin; Rynek
Start eliminacji: 11:00
Start finałów: 15:00
Dekoracja zwycięzców 15:30

www.LublinCityRace.pl
www.facebook.com/LublinCityRace

Dodano: 2012-06-13

Autor: Źródło: www.LublinCityRace.pl

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920