Zaczęło się! Organizatorzy Bike Maratonu otworzyli listy startowe! Już można wypełniać formularze zgłoszeniowe na najbardziej wyczekiwane imprezy nadchodzącego sezonu. Pierwsza edycja BM odbędzie się już 14 kwietnia w Miękini, ale zapisy, jak zwykle, ruszają już zimą, a w niespełna dobę po ich rozpoczęciu, na liście zgłoszeń mamy już kilkaset nazwisk.

W tym roku trzymane do ostatniej chwili w tajemnicy lokalizacje tegorocznych edycji Bike Maratonu wywołały sporo emocji i pozytywnego zamieszania. Coś co wydawało się nie do zmiany i nie do ruszenia, ruszyło się i zmieniło (np. z pozoru "niezmienialna" data zawodów w Świeradowie, dająca wreszcie okazję do ścigania się bez jesiennych słot, chłodów i przymrozków), kilka edycji zmieniło daty, nie ma Ludwikowic Kłodzkich, zostały Zdzieszowice, a największą niespodzianką pozostaje finał w Sobótce. Poza tym mamy to co najlepsze: Miękinię, Polanicę, Szklarską Porębę, Bielawę, Obiszów, Wisłę, Wałbrzych. Maratony w kalendarzu UCI będziemy mieć w Szklarskiej Porębie i Jeleniej Gorze.


Wśród niespodzianek, żeby nie powiedzieć: sensacji, z pewnością na pierwsze miejsce wysuwa się jednak Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie na dystansie 100 km wraz z punktowymi bonusami do klasyfikacji generalnej. To powinien być obowiązkowy punkt programu dla każdego miłośnika MTB w Polsce i chyba najjaśniejszy punkt tegorocznego kalendarza.


Zapisy na stronie bikemaraton.com.pl już działają. Rejestrować można się już bez żadnych przeszkód i ograniczeń, wybierając pojedyncze starty bądź oferowane przez organizatorów, atrakcyjne cenowo pakiety, począwszy od najmniejszego - za 3 wybrane edycje, a na największym ( 11 startów) skończywszy.


Jednorazowy start opłacony przynajmniej na 10 dni przed imprezą będzie kosztował 70 PLN.
Przykładowy pakiet dający prawo startu w pięciu edycjach kosztuje 320 PLN, więc po prostu się opłaca i daje nieco oszczędności. Wyższa opłata startowa dotyczyć będzie tylko specjalnej edycji Ultra w Szklarskiej Porębie. Pamiętać trzeba też o jednorazowej opłacie w wys. 20 PLN za numer startowy, który posłuży nam przez cały sezon, na wszystkich edycjach.
Dzieci i młodzież zawsze zapłacą mniej. Mniej też zapłacimy, robiąc to odpowiednio wcześniej. Warto o tym pamiętać i już teraz się zarejestrować i opłacić planowane wizyty na Bike Maratonie 2018.


Bike Maraton to oczywiście nie cały plan teamu Macieja Grabka na nadchodzący sezon. Szosowy Klasyk (3 edycje) pojawi się w kalendarzu cyklu Via Dolny Śląsk, kultowy Uphill Race Śnieżka odbędzie się 17 czerwca, a etapówka Bike Adventure, która lada moment zamknie już listy startowe, wystartuje 30 czerwca. Nie zabraknie również emocji związanych z XC: Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race odbędzie się 22 września. I to również nie wszystko, bo będzie również co robić w świecie biegów górskich, które najczęściej towarzyszyć będą kolejnym edycjom Bike Maratonu: cykl 6 biegów górskich Runner's World Super Bieg rusza w Polanicy 13 maja.

Dodano: 2018-02-02

Autor: Źródło: Bike Maraton

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje