Już w najbliższy weekend (1-2 czerwca) będziemy mieli kolejną okazję na spotkanie z dobrze nam znanym z poprzednich edycji cyklem zawodów szosowych GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE "Rowerem przez Polskę" - Rajdy dla Frajdy. Tym razem organizator zaprasza nas w zdecydowanie górzyste regiony, gdzie miastem gospodarzem dla rajdu w województwie Podkarpackim będzie Nowy Żmigród (1 czerwca), a imprezę w Małopolsce będą gościć ulokowane około 30 km na południe od Krakowa Myślenice (2 czerwca). Oba dni rywalizacji zapowiadają się wyśmienicie jeśli chodzi o walory krajobrazowe (choć to nigdy nie można się martwić w przypadku organizatora, który już przyzwyczaił nas do swojego poczucia estetyki), tym razem możemy też ostrzyć sobie zęby na rywalizację na podjazdach, których w ten weekend z pewnością nie zabraknie. W dzikich ostępach malowniczego Beskidu Niskiego (Magurski Park Krajobrazowy) gdzie oprócz leniwego życia i pięknych lasów łatwo o spotkanie niedźwiedzia czy wilka, liczne podjazdy są normą, a suma przewyższeń oscylować będzie w granicy 1600 metrów przy 112 km dystansu. W przypadku zawodów w dniu kolejnym zlokalizowanych w obszarze Beskidu Wyspowego trudności dnia poprzedniego wydają się być dopiero preludium. Uczestnikom zmierzyć się przyjdzie z ponad 2000 metrowym przewyższeniem na 117 km tras. Tym razem trasy nie będą już tak oddalone od cywilizacji, ale w terenach tych zdecydowanie ważniejszą zaletą są przepiękne widoki na pobliską panoramę tatr, jak i same piękno Beskidu. Oczywiście jak zawsze organizator dla chcących spróbować sił na trochę krótszym dystansie zapełnił warianty trasy ‘mini’ gdzie kilometrów do przejechania w pionie i poziomie będzie mniej. I tak odpowiednio dla GP w Podkarpackim 80 km i 1200 metrów przewyższenia oraz 76 km trasy i 1250 w pionie podczas GP w Małopolsce.
Wygląda na to, że dzień dziecka może być atrakcyjny nie tylko dla najmłodszych. Domeną rajdu jest to, że może w nim wystartować niemal każdy, niezależnie od wieku, wymagania jakie musimy spełnić to sprawny rower, wyposażony w hamulce, oraz sztywny kask, reszta to już tylko chęci do aktywnego spędzenia weekendu, który według dostępnych prognoz zapowiada się wyjątkowo przyjemnie, mimo że to już czerwiec, temperatury powinny być niemal idealne do aktywności rowerowej.

Dla zainteresowanych startem polecamy odwiedzenie oficjalnej strony cyklu: http://rajdydlafrajdy.pl, gdzie mamy możliwość rejestracji, zapoznania się z nadchodzącymi imprezami w ramach cyklu, relacje, wyniki, jak i wiele przydatnych informacji.

Co do samych zawodów w najbliższy weekend wszystkich zapraszamy do udziału. Planowany start każdych zawodów to godzina 11:00 chwilę przed którą tradycyjnie już odbędzie się krótka odprawa, na której organizator szczegółowo informuje uczestników odnośnie trasy i rzeczach na które warto zwrócić uwagę. W przypadku zawodów 1 czerwca startujących w Nowym Żmigrodzie zapraszamy do punktu zbiórki zlokalizowanego w Hali Sportowej, ul. Mickiewicza. 2 czerwca, a więc w dzień zawodów myślenickich punktem spotkania jest Hala „Sport Myślenice”, ul. Zdrojowa 9. Obecność obowiązkowa! Nas tam nie zabraknie, a Ciebie?

Dodano: 2019-05-30

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920