Najbardziej utytułowana kobieta w historii MTB nie zwalnia tempa. Gunn-Rita Dahle Flesjaa przedłużyła swoją umowę z Multivan Merida Biking Teamem do końca 2016 roku. – Jestem w pełni zmotywowana, by ciężko trenować zimą i stworzyć podstawę do sukcesów w 2015 roku – mówi. Ważne cele Norweżki to 29. triumf w Pucharze Świata oraz dobry wynik na olimpiadzie. – Jeśli zakwalifikuję się do Rio, nie zamierzam tam lecieć jako turystka – podkreśla 41-letnia Norweżka.


Gunn-Rita Dahle Flesjaa nie ma ochoty kończyć wypełnionej sukcesami kariery. Norweska legenda kolarstwa górskiego przedłużyła do końca 2016 roku umowę z Multivan Merida Biking Teamem, w barwach którego ściga się od 2002 roku. Mistrzyni olimpijska i 9-krotna mistrzyni świata wciąż chce walczyć o najwyższe laury. – Bardzo się cieszę z przedłużenia kontraktu z Multivan Merida Biking Teamem. Jestem w pełni zmotywowana, by ciężko trenować zimą i stworzyć podstawę do sukcesów w 2015 roku – mówi Norweżka. Ważnym zadaniem, jakie przed sobą stawia, jest zakwalifikowanie się na olimpiadę w Rio de Janeiro. Byłyby to jej piąte igrzyska olimpijskie w karierze. – Jeśli tego dokonam, nie zamierzam tam lecieć jako turystka – podkreśla.


Norweżka wygrała do tej pory 28 wyścigów Pucharu Świata XC, obok Julie Furtado najwięcej w historii. – 29. zwycięstwo w Pucharze Świata to dla mnie kolejny ważny cel. Moje wyniki z zeszłego sezonu pokazują, że kilka razy niewiele mi zabrakło, by go osiągnąć – tłumaczy Dahle Flesjaa. W rankingu UCI zajmuje ona 5 miejsce, w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2014 była 6., mimo że opuściła trzy wyścigi z tego cyklu. W minionym sezonie cztery razy stawała na podium Pucharu Świata, trzykrotnie zajmując 2 miejsce. Po raz kolejny została także mistrzynią Norwegii. – To wspaniałe, że będziemy mogli pracować z Gunn-Ritą przez kolejne dwa lata. Jest najbardziej utytułowaną kobietą w historii kolarstwa górskiego i twarzą Multivan Merida Biking Teamu oraz Meridy jako marki – cieszy się Fabian Aust, menedżer ekipy Meridy. – Mimo wielu wspólnych lat nieustannie zdumiewa nas swoją starannością w codziennej pracy, a jej sportowy entuzjazm jest niezrównany – dodaje. Kolejne sukcesy Norweżki nie zdziwią nikogo, kto zna jej umiejętności i ambicję. – Wszystko jest możliwe, jeśli chcesz tego i ciężko pracujesz – uważa Gunn-Rita Dahle Flesjaa.

Dodano: 2014-11-24

Autor: Źródło: Merida Polska

Tagi: Merida, Gunn-Rita

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje