To najciekawsza propozycja na zakończenie letniego sezonu: wymagająca trasa po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, udział kolarskich mistrzów i atrakcyjne nagrody od licznych sponsorów. Start i meta w samym centrum Częstochowy dodaje temu wydarzeniu szczególnego splendoru.

Zaplanowany na 16 września wyścig ma więc wszystko, czego potrzebują kolarze do rywalizacji na najwyższym poziomie. Wszystkim zainteresowanym startem pozostaje zapisać się i zarezerwować wrześniowy weekend w Częstochowie. Co prawda, wyścig odbędzie się w niedzielę, ale to w sobotę odbędzie się otwarty trening z Jensem Voigtem, wybitnym niemieckim kolarzem, uwielbianym przez kibiców za swoje brawurowe akcje podczas najważniejszych wyścigów na całym świecie. Sportowiec poprowadzi peleton kilkudziesięciokilometrową trasą, stanowiącą przedsmak tego, co nastąpi w niedzielę. Po treningu będzie można także porozmawiać z Jensem Voigtem, zapytać go o wrażenia np. ze startów i etapowych zwycięstw w Tour de France.

Drugą osobistością zaangażowaną w przygotowanie Częstochowa Trek Race będzie Cezary Zamana, triumfator m.in. Tour de Pologne i kolarski mistrz Polski. Wrześniowy wyścig jest organizowany w ramach cyklu Road Tour, będącym autorskim pomysłem Cezarego Zamany. Gwarantuje to najwyższy sportowy poziom imprezy, m.in. ultradokładne chipy do pomiaru czasu, pomagające w wyłonieniu zwycięzcy przy każdym finiszu.

Kulminacyjnym punktem Częstochowa Trek Race będzie oczywiście niedzielny wyścig ze startu wspólnego. Dzięki zaangażowaniu władz Częstochowy – z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem na czele – miasto stanie się areną kolarskich zmagań. Honorowy start odbędzie się w najbardziej prestiżowym punkcie Częstochowy, czyli na Alejach. To stamtąd zawodnicy wyruszą na zmagania na okolicznych szosach. Czekać będą na nich dwa dystanse: Pro (106 km) i ½ Pro (62 km). Do przejechania będzie runda honorowa (około 5 km), 9-kilometrowy dojazd do rundy oraz licząca 22 km runda. Zawodnicy z Pro pokonają ją czterokrotnie, a pozostali - dwukrotnie. Charakterystyczne białe ostańce, wijące się stromo w górę drogi i kilkusetletnie warownie nadadzą temu fragmentowi wyścigu specyficznego klimatu. Zobacz trasę wyścigu


O przyjazny klimat Częstochowa Trek Race zadba także Prezydent Miasta Krzysztof Matyjaszczyk. Nie tylko udzielił honorowego patronatu sportowemu wydarzeniu, ale także wraz ze swoimi urzędnikami zaangażował się w jego współorganizację. Wielki udział w przygotowaniu wrześniowego wyścigu ma także Fabryka Rowerów i Wojciech Kluk, który swoim entuzjazmem przekonał do współpracy wielu sponsorów i partnerów. Dzięki temu budżet na nagrody będzie wyjątkowo wysoki.

Zapisy na Częstochowa Trek Race już trwają. Wystarczy wejść na www.tour.zamanagroup.pl i postępować zgodnie z instrukcjami.
Do 1 września koszt uczestnictwa wynosi 40 zł. Później, do 14 września, opłata rośnie do 50 zł. W dniu treningu, tj. 15 września pakiet startowy kosztować będzie 70 zł, a za zapisanie się w dniu wyścigu należy zapłacić 100 zł.

Częstochowa Trek Race - 16 września

Biuro, start i meta: Plac Biegańskiego

Sobota 15 września

15.00-18.00- zapisy w biurze zawodów oraz wydawanie czipów za kaucją

Niedziela 16 września

8.00-11.30 - zapisy w biurze zawodów oraz wydawanie czipów za kaucją
12.00 - start dystansu Pro
12.05 - start dystansu 1/2 Pro
14.30 - dekoracja dystansu ½ Pro
15.30 - dekoracja dystansu Pro


.

Dodano: 2018-08-10

Autor: informacja prasowa organizatora

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje