Międzynarodowe Targi Rowerowe Bike-Expo w Kielcach odbyły się już po raz szósty. Zaprezentowało się 250 wystawców nie tylko z Polski i europejskich krajów naszego regionu, ale również z Wielkiej Brytanii, Włoch, Chin i Tajwanu.


Jeszcze nigdy w Polsce nie widzieliśmy tak szerokiej prezentacji sprzętu rowerowego, a byliśmy na wszystkich ogólnopolskich targach rowerowych od 1996 roku! 5 hal i tysiące metrów kwadratowych do zwiedzenia – mapa i zaznaczanie odwiedzonych stoisk było nie od rzeczy. Przy takiej ilości wystawców można było niechcący pominąć coś ciekawego. Dla wielu Bike-Expo okazało się też super-hiper-giga marketem z rowerami i wszystkimi niezbędnymi gadżetami do jazdy. Przy drzwiach co prawda nie było informacji o tym. że „wejście na halę tylko z koszykiem”, ale na części stoisk firmy oferowały swoje produkty w tak promocyjnych cenach, że niektórzy wyjeżdżali obłowieni po podsufitkę w samochodzie. Targi to nie tylko promocja sprzętu, ale i ciekawych inicjatyw, jak choćby Green Velo. Jeśli jego stoisko było równie atrakcyjne, jak prezentowany szlak po wschodniej Polsce, to naprawdę warto tam ruszyć na zwiady lub urlop. Wystawcy dbali również oto, by zwiedzającym nie brakło energii, serwując gratisową kawę i to nie z termosu, energetyczne żelki, a Kross to nawet lody. Ewentualny nadmiar energii można było wypalić w hali, gdzie przygotowane były rowery testowe. Można też było to zrobić, wzorem niektórych, taszcząc ze sobą kilogramy zebranych folderów i katalogów.


Nie zabrakło też imprez towarzyszących. Choć pogoda była bardzo targowa (czyli lało), to na stracie przedostatniego etapu LOTTO Poland Bike Marathon stanęło pół tysiąca osób rządnych sportowej rywalizacji. Zlot Rowerów Nietypowych wzbudzał naprawdę skrajne emocje. Widząc faceta, jadącego na rowerze zbudowanym chyba z desek po europaletach stwierdzam, że nienadawany już od dawna telewizyjny program „Zrób to sam” wciąż stanowi inspirację dla szalonych konstruktorów. Odnotować trzeba, że pojawiła się też telewizja. Najpierw na kawie na naszym stoisku! Część porannego programu TVP 2 nadawano właśnie z Bike-Expo. Oby kolejna edycja była jeszcze większa i jeszcze bardziej inspirująca dla wystawców i odwiedzających. Do zobaczenia za rok!


Cały tekst z nowościami prezentowanymi podczas kieleckich targów znajdziecie w bikeBoard 11-12/2015

Możesz też kupić e-wydanie

Dodano: 2015-11-10
Tagi: Bike Expo

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje