Podwarszawska gmina Nadarzyn szósty raz z rzędu znalazła się na mapie LOTTO Poland Bike Marathon i ponownie wzbudziła duże zainteresowanie amatorów MTB. Piąty etap tegorocznego cyklu, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, zgromadził na starcie w Młochowie 800 miłośników jazdy na rowerach górskich.

Kolejny raz w LOTTO Poland Bike Marathon z powodzeniem ścigał się Sławomir Barul. Olimpijczyk z Atlanty (1996 rok), wielokrotny mistrz kraju i prekursor MTB w Polsce był najlepszy w swojej kategorii wiekowej.


- Gmina Nadarzyn stawia na sport i rowerową rekreację. Wróciliśmy tu z wielką przyjemnością - mówił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Trasa w Lasach Młochowskich jest absolutnie dla każdego i co roku staje się magnesem dla amatorów MTB.


Na dystansie MAX (51 km) zwyciężył Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków), przed Ernestem Kurowskim (AGK Nexelo Kurowski Team) i Janem Czaplińskim (Komobike Scott). Wśród kobiet wygrała Katarzyna Radziszewska (MCP Bike Team), wyprzedzając Krystynę Żyżyńską-Galeńską (Mybike.pl) i Jolantę Jaczewską (Wawa Bike Team).


Trasę MINI (28 km) najszybciej pokonał Adam Płoski (T4B Bike Team), finiszując przed Maciejem Arcipowskim (Retro Stork Team) i Mariuszem Szczepańskim (Niewiadów Boro). W rywalizacji kobiet triumfowała Izabela Kamińska (Patnet Team), która wyprzedziła Katarzynę Gregorowicz (Go Sport AK Sped Team) i Iwonę Piwowar (Baran Cycling Team).


Na dystansie FAN (9 km) wśród chłopców zwyciężył Adrian Oniśk (Wertepowiec Łochów), przed Filipem Surdykiem (Kamyk Radzymin MTB Team) i Mateuszem Szczepańskim (V-Max Miński Mazowiecki). W gronie dziewcząt najlepsza była Kamila Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Zuzanną Posadzy (UKS Kolarz Nadarzyn) i Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.


W rywalizacji drużynowej w Nadarzynie triumfował MGG Dobry Kurs Team, przed KK Catena Wyszków i Mybike.pl. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed V-Max Mińsk Mazowiecki i UKS Kolarz Nadarzyn. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Gregorowiczowie, przed Surdykami i Rowickimi. W punktacji Omnium Poland Bike 2018 prowadzą Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków) i Anna Sajnóg z Wołomina.


LOTTO Poland Bike Marathon w Nadarzynie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Nadarzyn, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i profesjonalnym sklepem i serwisem RafBike Store.


Kolejne kolarskie emocje już w najbliższą niedzielę 20 maja na warszawskim Ursynowie, gdzie na Kopie Cwila odbędą się zawody Poland Bike XC, zaliczane do Omnium Poland Bike. Wystartować może każdy. Wystarczy mieć rower i kask.


Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Dodano: 2018-05-16

Autor: Źródło: Poland Bike

Tagi: maratony

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje