Zawodniczka Kross Racing Team w Mrągowie pokonała o ponad minutę Katarzynę Solus-Miśkowicz i Gabrielę Wojtyłę. W wyścigu panów triumfował Bartłomiej Wawak przed Markiem Konwą i Krzysztofem Łukasikiem.

Rywalizacja o biało-czerwoną koszulkę najlepszego kolarza i kolarki górskiej rozgrywane były w słonecznych warunkach, a selektywna trasa na górze Czterech Wiatrów zapowiadała udane zawody.
Początkowo stawka kobiet jechała razem, dopiero po chwili na czoło wysunęła się Maja Włoszczowska i Katarzyna Solus-Miśkowicz. Po wjeździe na trzecią rundę Maja zaatakowała i zaczęła powiększać przewagę nad resztą stawki.

Włoszczowska na metę wjechała z ponad minutą przewagi i pewnie zgarnęła kolejny tytuł mistrzowski w swojej karierze.
„Dzisiaj było bardzo ciężko, trasa była wymagająca a do tego było bardzo gorąco. Czułam się dobrze, kontrolowałam sytuacje od początku. Zdecydowałam się odskoczyć w połowie wyścigu, zdobyć bezpieczną przewagę, którą dowiozłam do mety. Cieszę się bardzo ze złotego medalu” – powiedziała na mecie Maja Włoszczowska.

W wyścigu mężczyzn triumfował drugi z zawodników Kross Racing Team - Bartłomiej Wawak. Zaatakował on na trzeciej rundzie i do końca wyścigu powiększał przewagę nad resztą stawki. Drugi zawody ukończył Marek Konwa, trzeci był Krzysztof Łukasik.

„Trasa bardzo ciężka, masa podjazdów, walka była dość zacięta. Naprawdę trasa dała nam mocno w kość i trzeba było dać dzisiaj z siebie 100%, żeby odnieść zwycięstwo.” – skomentował swoją wygraną Wawak.

Dodano: 2018-07-23

Autor: infomacja prasowa organizatora

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • ekwipunek dla młodego kolarza
  • Epicka Czwórka - cztery dni wyścigów MTB
  • skuteczności diet niskowęglowodanowych