W najbliższy weekend już po raz siódmy odbędzie się jedyny w kraju, ale chyba najbardziej wymagający ze względu na czas trwania maraton. Unior Mazovia 24H Marathon to maraton, gdzie zawodnicy jeżdżą przez całą dobę. Dla niektórych jest to impreza roku, do której przygotowują się cały rok. Od kilku lat impreza ta przyciąga kolarzy z poza granic Polski, pojawiają się zawodnicy z Ukrainy i Litwy. Taka impreza wymaga świetnego zaplecza technicznego i tak jak w ubiegłym roku odbędzie się w Wieliszewie. To miejsce idealnie sprawdziło się rok temu, gdzie warunki pogodowe były wręcz makabryczne.
Cezary Zamana, główny organizator tej wyjątkowej imprezy opracował zasady jej rozgrywania tak, aby mogli wziąć udział w niej zawodnicy o pełnym bagażem doświadczeń i doskonałą formą sportową jak i Ci, którzy chcą spróbować po raz pierwszy. Startować można samemu, w dwu lub czteroosobowych zespołach. Trasa wyścigu jest oznakowaną pętla, która ma profil interwałowy. Wygrywa ten, kto przejedzie największą liczbę okrążeń w ciągu 24 godzin! Oczywiście, jak to w sporcie, wyniki nie są bez znaczenia. Dlatego przed startem warto przygotować sobie dobry plan. Należy zastanowić się jak rozłożyć siły, ile czasu pedałować, a kiedy odpocząć. Dla zawodników startujących w drużynach, wiele zależy od pracy zespołowej i umiejętnie przygotowanej strategii. Zwłaszcza, że drużyny mogą dowolnie zmieniać swoich reprezentantów. A będzie o co powalczyć, gdyż pula nagród to 20 tys. zł.
To jest wyjątkowy maraton. Przed uczestnikami niezapomniane chwile.
Start maratonu w sobotę 14 lipca, w samo południe, przed szkołą podstawową przy ulicy Modlińskiej w Wieliszewie. Meta będzie po dwudziestu czterech godzinach.
Tam też już w piątek od godziny 18.00 będzie działać biuro zawodów.

Szczegółowe informacje (regulamin, zasady, informacje biura, świadczenia dla uczestników) na www.mazovia24h.pl

Dodano: 2012-07-12

Autor: Źródło: Mazovia MTB

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920