W zeszłym roku na Podhalańskim Zlocie Enduro pojawiliśmy się tylko na chwilę, jednak te parę godzin spedzonych w lokalnej atmosferze sprawiło, że na tegoroczną edycje zlotu bez zastanowienia zarezerwowaliśmy cały weekend. Listy chętnych zapełniły się już na wiele tygodni przed wydarzeniem, praktycznie parę dni po uruchomieniu zapisów. Później mozna było zobaczyc jedynie próby handlowania miejscówkami na różnej maści forach rowerowych. Organiztor przewidział jedynie 130 miejsc, co jeszcze bardziej zaostrzyło rywalizację.


Bazę zlotu ulokowano w Kościelisku na terenie MTB Hostelu, który jest podręcznikowym przykładem miejsca przyjaznego nie tylko endurowcom, ale wszystkim pasjonatom kolarstwa w różnych odmianach. To tutaj odbywały się wszystkie akcje niezwiązane bezpośrednio z jazdą na rowerze, a więc imprez, ogniska i obżarstwo pysznym jedzeniem. Do dyspozycji uczestników pozostawali też dystrybutorzy (Kellys, Tomar z Focusem, Trek oraz egzotyczny Ibis) i ich testowe sztuki. Gotowi do testowania na Podhalańskich singlach. Po raz pierwszy w historii Stowarzyszenie Rowerowe Podhale zorganizowało głosowanie na najważniejszą działalność o profilu enduro w mijającym sezonie. W czasie gali Enduro Awards przy aplauzie widowni bardzo fajną statuetkę odebrał Michał Lalik, twórca bloga 1enduro.pl.


Ale przecież nie wszyscy przyjeżdżają na Zlot jedynie w celach imprezowych (choć i tacy się zdarzają), dla większości najważniejsza jest dobra jazda, której na Podhalu nie brakuje. Przez dwa dni udało się przejechać wszystkie dostępne single (Długi, Mietła, Ciepły oraz pozostałe trzy startujące z Butorowego Wierchu) nawet kilkukrotnie. Uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze podgrupy, co ułatwiało logistyczne problemy wycieczki i zapewniało płynność na trasach. Rowerowe Podhale jak zwykle zorganizowało też pefekcyjną pogodę. Można było śmigać z lekko ośnieżonymi Tatrami w tle.

Dodano: 2015-11-10

Autor: Tekst: Szymon Janik, foto: Marcin Bukowski

Tagi: enduro

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Nowości 2019

Raport z Pucharu Świata XC

Specialized Stumpjumper Expert 29
NS Bikes Snabb 29 Plus 2
Marin Rift Zone 1 29
Trek Full Stache 8
Cannondale Synapse Carbon Disc Red eTap