Maja Włoszczowska i Jolanda Neff wnoszą swoje doświadczenie do zespołu, który wspierany jest przez markę rowerową dla kobiet.

Dwa największe talenty w kobiecych wyścigach XC – była mistrzyni świata oraz aktualna mistrzyni świata U-23, tworzą serce nowego Liv Pro XC Women’s Team na 2014 rok.

Maja Włoszczowska i Jolanda Neff, które w ubiegłym sezonie były zawodniczkami Giant Pro XC Team, od teraz nosić będą barwy Liv/giant - marki rowerowej przeznaczonej dla kobiet. Obie panie będą miały do dyspozycji nie tylko rowery Liv/giant, ale również stroje startowe, które będą im służyć zarówno podczas mistrzostw świata jak i innych ważnych międzynarodowych wyścigów XC na całym świecie.

„Jestem podekscytowana startami z tym samym zespołem co w zeszłym roku, ale tym razem będąc wspierana przez kobiecą markę Liv”, powiedziała Maja Włoszczowska, mistrzyni świata XC z 2010 roku. „Testy prototypów na kołach 27,5 cala dały świetne rezultaty i wprost nie mogę się doczekać startów na Obsess Advanced w sezonie 2014”.

Neff, dwukrotna mistrzyni świata w kategorii U-23, rozpoczęła sezon 2014 od szybkiego startu na Cyprze w zeszłym tygodniu, gdzie wygrała Cyprus Sunshine Cup. Wygrała dwa etapy, w kolejnych dwóch była druga, dzięki czemu zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej, pokonując inne utalentowane rywalki.

„To wspaniały start sezonu, nie mogłabym być szczęśliwsza”, powiedziała Jolanda, 23-latka ze Szwajcarii. „Wraz z całym zespołem Liv mamy nadzieję na wiele dobrego w tym sezonie”.

Włoszczowska i Neff będą ścigać się głównie na dwóch kobiecych modelach Liv/giant: Obsess Advanced – kompozytowym hardtailu na 27,5-calowych kołach, oraz Lust Advanced – kompozytowym rowerze z zawieszeniem Maestro i kołami 27,5 cala. Ubrania również dostarczy Liv/giant. Dodatkowymi sponsorami są Shimano ze swymi komponentami, DT Swiss dostarczy amortyzatory, Schwalbe opony, a Fizik siodła.

Po więcej zdjęć, filmów i aktualności na temat Liv Pro XC Women’s Team odwiedź zakładkę Drużyny i Zawodnicy na www.livgiant.com

Dodano: 2014-03-10

Autor: Źródło: Giant Polska

Tagi: Giant, włoszczowska

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje