Wystartowała trzecia edycja akcji „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”, czyli coroczna rywalizacja rowerowa Fundacji Allegro All For Planet. Dzięki niej, na ulicach polskich miast pojawi się 100 nowych stojaków rowerowych. O konkretnych lokalizacjach zdecydują uczestnicy akcji, a dokładniej przejechane przez nich na rowerach kilometry. Oficjalnym partnerem akcji jest KROSS, a uczestnicy będą mogli wygrać rowery tej firmy. W wyzwaniach indywidualnych marki nagrodami w konkursie będą modele miejskie, górskie i trekkingowe jednośladów.

Żeby wziąć udział w rywalizacji, wystarczy ściągnąć darmową aplikację mobilną „Kręć kilometry” (dostępna na systemy iOS i Android) i jeździć na rowerze. Przejechany przez uczestników dystans zapisywany jest na koncie wybranego województwa. W tych regionach, których mieszkańcy będą najbardziej aktywni w akcji, Fundacja Allegro All For Planet postawi nowe parkingi rowerowe. W całej Polsce jest już 851 kolorowych stojaków Fundacji, w 23 miastach. W tym roku pojawią się kolejne.

- Kross od lat promuje aktywny i zdrowy styl życia, którego elementem jest bez wątpienia jazda na rowerze. Przyłączyliśmy się do inicjatywy Fundacji Allegro All For Planet, ponieważ zależy nam na stałym rozwoju polskiej infrastruktury rowerowej. Więcej jednośladów na naszych ulicach to zdrowsze społeczeństwo i czyste środowisko – mówi Arkadiusz Trzciński, marketing manager marki Kross.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Rowerem do pracy”. Organizatorzy chcą namówić jak najwięcej osób, by zostawili samochody w garażu i przesiedli się na „dwa kółka”. Każdy przejechany kilometr to nie tylko lepsza kondycja i zdrowie, ale także szansa na nagrody indywidualne. Rywalizacja potrwa do końca września, a szczegóły akcji można znaleźć na: http://kreckilometry.pl/

Dodano: 2014-06-25

Autor: Źródło: Gamma PR

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje