Kraków jak wiadomo położony jest w niecce. Od południowej strony otacza go wał oddzielający to wspaniałe miasto od gór. Jadąc słynną Zakopianką łatwo przeoczyć Mogilany, małą miejscowość leżącą po prawej stronie tej ruchliwej drogi. Właśnie tu zaczynają się pierwsze zakręty budzące respekt u kierowców.

Z Mogilan roztaczają się też genialne widoki na Tatry i pasma Beskidów budząc zachwyt jadących w stronę Zakopanego. Jadący samochodem rowerzyści powinni tu zwolnić nie tylko dlatego, że czasami „tu suszą” ale ze względu na pojawienie się w tym miejscu nowego, istotnego PUNKTU na rowerowej mapie Krakowa i okolic.

Salon Specialized, który otworzył swoje podwoje w Mogilanach będzie czymś więcej niż tylko sklepem rowerowym i warsztatem. To miejsce mające wywoływać pozytywne emocje, inspirujące do poprawiania formy i uzyskiwania lepszych wyników sportowych. Tworzone jest przez aktywnych kolarzy z grupy IN Mogilany Cycling Team, o których głośno w amatorskim peletonie. Położenie na przedmieściach Krakowa jest eksperymentem w Polsce, ale rozwiązaniem, które od dawna stosowane jest w krajach o wysokiej kulturze kolarskiej. Łatwy dojazd z centrum i parking dla aut to jedno, jednak ethos tego miejsca jest ściśle rowerowy.


Położenie na obrzeżach zapracowanego miasta może być obietnicą że wyjazd na trening, będzie można uzupełnić odwiedzeniem punktu, w którym przy kawie będzie można podyskutować z podobnymi zapaleńcami. Przy okazji niezobowiązująco przymierzyć się do sprzętu marzeń marki Specialized, albo przeprowadzić regulację, naprawę sprzętu czy dopasowanie roweru. To właśnie tu w fachowym warsztacie specjalizującym się w naprawach wyczynowego sprzętu kolarskiego pracuje Mateusz Salis zawodnik MTB, były mechanik polskiej kadry w zjeździe i mechanik szosowy o uznanej renomie w mieście. Za fitting odpowiedzialny jest Patryk Wójcik, sportowo kojarzony z łyżwiarstwem szybkim. Jednak uczestnicy wyścigów szosowych dla amatorów znają jego sylwetkę z podiów na które często się wspina.

Fachowym treningiem w IN Cycling zajmują się Katarzyna Małysa – Sonik i Zuzanna Wójcik. To aktywne kolarki znane są z sukcesów szkoleniowych wśród narciarzy alpejczyków. Jak mówi Kasia: Chcemy wspierać alpejczyków żeby poprzez trening kolarski poprawiali swoje wyniki narciarskie. Andrzej Małysa dodaje: IN Cycling ma być kotłem, w którym dokonuje się transfer wiedzy treningowej z łyżwiarstwa szybkiego na poziomie olimpijskim, narciarstwa alpejskiego i kolarstwa.


Z pewnością jest to miejsce przesycone duchem sportu i intensywną energią. Warto poznać je od środka.


Salon Specialized IN MOGILANY
Adres: Mogilany, ul Żary 20
Tel.: 012 444 50 60
e-mail: info@inmogilany.pl


Godziny otwarcia:
Pn – Pt.: 9:00 – 18:00
Sob.: 10 - 14

Dodano: 2018-03-29

Autor: informacja prasowa

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920