Kto zagra główną rolę zwycięzcy? Jakie nieprzewidziane zwroty akcji przewidział w swoim scenariuszu kolarski mistrz Polski Cezary Zamana? Przekonamy się o tym 18 lutego podczas drugiego maratonu z cyklu Northtec MTB Zimą, zaplanowanego w Jeruzalu, wsi znanej z hitowego serialu „Ranczo”.

Leżąca w gminie Mrozy wieś Jeruzal była już świadkiem wielu spektakularnych scen, właśnie za sprawą realizowanego tu telewizyjnego serialu z Cezarym Żakiem w głównych rolach. Ale takiego wydarzenia, jakie szykuje triumfator Tour de Pologne i organizator największych kolarskich amatorskich imprez w Polsce Cezary Zamana, jeszcze w Jeruzalu nie było. To druga odsłona tegorocznego cyklu Northtec MTB Zimą, czyli wyzwania, które rozgrzeje spragnionych ruchu i fizycznej aktywności nawet w niskich temperaturach.


Widać, że kolarska brać jest w tym roku wyjątkowo spragniona ścigania – zauważa dyrektor sportowy maratonu, Cezary Zamana. Podczas naszego pierwszego maratonu w sezonie, rozegranego dwa tygodnie w Chotomowie na starcie zameldowało się ponad 400 zawodników – dodaje Cezary Zamana.


Koordynowany przez niego od kilku lat zimowy cykl maratonów cieszy się niesłabnącą popularnością. Kto raz zakosztuje ścigania się w mroźnej scenerii, zapewne złapie bakcyla i stanie się gorącym zwolennikiem lutowej jazdy na MTB. Ważna jest wzorcowa organizacja oraz znakomite warunki zapewniane zawodnikom: parking, szatnie, łazienki, pożywny ciepły posiłek i miejsce na rozmowy z koleżankami i kolegami z trasy. Tak samo będzie w Jeruzalu, gdzie baza zawodów znajdzie się w w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza.


Ale największym magnesem jak zawsze w imprezach Zamana Group są trasy. Ta przygotowana w Jeruzalu wiedzie przez miejsca doskonale znane fanom „Rancza”, by wyprowadzić zawodników w pobliskie lasy i pola. Zmrożone koleiny, podjazdy, przy których można się spocić i zachęcające do dynamicznej jazdy długie proste na odsłoniętej powierzchni z pewnością przypadną do gustu kolarzom. Do wyboru jak zwykle dwa dystanse: Fit (22 km) oraz Mega (41 km). Tradycyjnie już, oprócz medali, z zawodów będzie można wrócić z nowiutkim, świetnie wyposażonym rowerem szosowym ufundowanym przez głównego partnera zimowego cyklu, firmę Northtec.
Jest też specjalny 6-kilometrowy odcinek Hobby dla najmłodszych sportowców. Po jego przejechaniu będą mogli wziąć udział w szeregu gier i zabaw prowadzonych przez uśmiechnięte animatorki na sali gimnastycznej w szkole podstawowej.


18 lutego w Jeruzalu zapowiada się więc wielki sportowy przebój. W jego współorganizację zaangażował się Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mrozach. Pozostaje pytanie: kto w tej świetnie znanej z telewizji scenerii okaże się pierwszoplanowym zawodnikiem?


Northtec MTB Zimą – Jeruzal (gmina Mrozy)
18 lutego
Biuro zawodów, start i meta: Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Jeruzalu, ul. Szkolna 8
Zapisy: www.zima.zamanagroup.pl
Informacje: biuro@zamanagroup.pl


Niedziela

godz. 8.00 - 10.30 zapisy w Biurze Zawodów
godz. 10.00 - start dystansu Hobby
godz. 10.30 - ustawianie zawodników w sektorach startowych
godz. 11.00 - start dystansów Mega i Fit (start sektorowy)
godz. 12.00 - Dekoracja dystansu Hobby
godz. 13.30 - Dekoracja dystansu Fit
godz. 14.00 - Dekoracja dystansu Mega
godz. 15.00 - przewidywane zakończenie

Dodano: 2018-02-13

Autor: Źródło: Zamana Group

Tagi: maratony, zima

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920