Do startu pełnego przygód wyścigu par na rowerach górskich MASIV, który odbędzie się w Republice Czeskiej w dniach 12–19 września 2018 r., a pomiędzy etapami którego zawodnicy transportowani będą pociągiem, pozostają niespełna trzy miesiące. Organizatorzy już odtajnili najciekawsze miejsca, a uczestnicy, którzy się zgłosili na www.masivmtbrace.cz, mają się na co cieszyć!

Etapowy wyścig Masiv składa się z 4 etapów w różnych miejscach Republiki Czeskiej. Trasa wyścigu łącznie liczy około 250 kilometrów i w ciągu 4 dni da ponad 7 000 metrów przewyższenia. Trzy etapy będzie gościć północny zachód Czech, a finał odbędzie się na południu, na Szumawie.


1. etap: Burza w Rudawach (Krušné hory)
W głębokich rudawskich borach od niepamiętnych lat wydobywano rudy miedzi, cyny, srebra, ołowiu i żelaza. Oprócz tego węgiel brunatny. Skomplikowana historia i przemysł odcisnęły głębokie piętno na charakterze tutejszego krajobrazu. Trasa poprowadzi od byłej kopalni węgla brunatnego Barbora na drugą pod względem wysokości górę w rejonie Teplic – Bouřňák. Przejedziecie przez rezerwat przyrody torfowisko Cínovec, koło elektrowni wiatrowej pod Szczytem Trzech Panów (Vrch tří pánů) i dalej w kierunku miejscowej dominanty – zalewu Fláje. Powstał on w wyniku budowy unikatowej zapory filarowej – jedynej w swym rodzaju w Czechach.


2. etap: Kadaňska jazda królów
Przejedziecie przez region, którego ewidentną dominantą jest zamek Hasištejn, który jest jednym z najstarszych w północno-zachodnich Czechach. Przystosowane ruiny zamku służyły od XVIII do XX wieku jako zajazd. Kolejną atrakcją jest dzika przyroda w okolicy wodospadu Kýšovice i wspaniała panorama z punktu widokowego Poustevna.


3. etap: Wyzwanie w Karlowych Warach
Trzeci etap wyścigu zaprowadzi nas do najbardziej chyba znanego uzdrowiska i okolic na południe od niego – start w centrum miasta słynnego z kolumnad z przejazdem kołu willi Bechera. Pagórkowata kraina w okolicach oferuje 40 kilometrów tras z łącznym przewyższeniem 1 300 m i prowadzi przez Slavkovský les z wyjątkowym widokiem na Karlowe Wary i okolicę. Przemkniecie koło punktu widokowego Karola IV, kaplicy św. Linharta, widokowej altany Jeleni Skok czy też wieży widokowej Diana.


4. etap: Podsumowanie na Szumawie
Końcowy etap prowadzący przez prastare szumawskie bory będzie punktem kulminacyjnym całego wyścigu. Oprócz dziewiczej przyrody, mokradeł, torfowisk, potoków i szumiącego morza drzew trasa zaprowadzi Was do ruin zamku Pajrek, koło którego wiódł szlak do Bawarii, przejedziecie też przez wieś Hojsova Stráž – znany ośrodek wczasów zimowych i letnich.


MASIV MTB RACE IN BRIEF
Kiedy: 12–15 września 2018
Co: MTB wyścig etapowy par
Gdzie: Cztery różne etapy w Masywie Czeskim

Podstawowe dane: 250 km, +7,000 m
Więcej informacji: www.masivmtbrace.cz

Dodano: 2018-06-26

Autor: Źródło: Masiv

Tagi: etapówka

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

  • Sportful Dolomiti Race
  • Rajdy dla Frajdy 2018
  • Jazda na rowerze a smog
  • Jak przygotować rower do sezonu zimowego?
  • Sygnalizacja w garści