Po dwóch niezwykle udanych sezonach, zwieńczonych zdobyciem Pucharu Świata 2018, Jolanda Neff opuszcza szeregi drużyny kolarstwa górskiego Kross Racing Team. „Czuję, że udało nam się osiągnąć praktycznie wszystko, co było do wygrania. Stawaliśmy razem na najwyższych stopniach podium najważniejszych międzynarodowych zawodów” - mówi zawodniczka.

Neff, która do Kross Racing Team trafiła na początku sezonu 2017, zdobyła wraz z zespołem Puchar Świata klasyfikacji drużynowej (2017 i 2018). Niezwykle utalentowana Szwajcarka także w barwach KRT sięgała indywidualnie po najwyższe laury. W 2017 roku w australijskim Cairns wywalczyła mistrzostwo świata. Natomiast w następnym sezonie zdobyła złoty medal mistrzostw Europy i triumfowała w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

- Udało nam się osiągnąć praktycznie wszystkie sportowe sukcesy, które były do zrealizowania. O czym jeszcze można by marzyć? Zachowam w pamięci te wspomnienia i na pewno będę często do nich wracać – komentuje Jolanda Neff. - Dziękuję całemu zespołowi Kross Racing Team, firmie KROSS i pozostałym sponsorom za możliwość spełnienia moich kolarskich ambicji oraz za ich wsparcie w każdej sytuacji – dodaje.

- W imieniu Kross Racing Team i firmy KROSS dziękuję Jolandzie za dotychczasową współpracę, sportowe emocje oraz wszystkie osiągnięcia. Mam nadzieję, że jej kariera będzie się rozwijała w tak szybkim tempie jak przez ten czas spędzony w naszej drużynie – mówi Kornel Osicki, menedżer Kross Racing Team – Przed nami kolejny sezon pełen wyzwań w nowym składzie, o czym poinformujemy wkrótce – podkreśla.

Ekipa firmy KROSS docenia zarówno zasługi Jolandy Neff dla rozwoju swoich produktów, jak i jej nadzwyczajną pozytywną energię, którą wnosiła do zespołu.

W szeregach Trek Factory Racing XC Jolanda Neff oprócz pucharu świata będie się także ściągać w wybranych eventach z zespołami Factory Racing Cyclocross i Trek-Segafredo. Zdecydowanie poszerzy jej to listę startów w nadchodzących sezonie.
"Jestem niesamowicie podekscytowana dołączeniem do rodziny Treka" - powiedziała Neff. "Uwielbiam Treka jako markę i jestem pasjonatką ich filozofii rozwijania silnych programów kobiecych wraz z ich męskimi zespołami. To także wielka przyjemność, że będę mógła ścigać się w MTB, CX i na drodze, wszystkie w tej samej rodzinie zespołów. Moim marzeniem było ścigać się na najwyższym poziomie na najszybszych rowerach w różnych dyscyplinach i znalazłam idealnego partnera. "
Partnerką Neff będzie Emily Batty, która ściga się dla Treak od kilku sezonów.
"Cieszę się, że mogę powitać Jolandę Neff w Treku, i wiem, że będziemy w stanie wydobyć z siebie to, co najlepsze w wyścigach i treningach" - powiedziała Batty. "Trek tworzy środowisko, które jest dobre dla kobiet, dobre dla sportu i jestem dumna, że razem z Jolandą możemy poprowadzić szarżę dla marki."
Sezon 2019 zapowiada się niezwykle emocjonująco. Będziemy śledzić kolejne wyścigi i cieszyć się ogromnymi emocjami.

Dodano: 2018-10-25

Autor: Informacja prasowa Kross

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920