Pełnia zimy. Tylko siedzieć przy piecu i czekać wiosny. Ale nie oni. Mając już dość ruskich „panów” wyruszyli w te mroźne dni by walczyć o wolność. By móc decydować o swoim losie, by móc swobodnie rozmawiać w ojczystym języku ….POWSTAŃCY STYCZNIOWI…..

Można pamiętać o nich wspominając ich czyny podczas akademii, czy wieczornych spotkań w ciepełku. Ale nie my. My zapraszamy, by tak jak Ci dzielni patrioci - wyruszyć na trasy i w leśne ostępy, podążając ich śladami. Odwiedzając miejsca, gdzie się gromadzili, by wspólnie walczyć o swoją wolność. Czy to rowerem czy biegiem, uczcimy pamięć Powstańców Styczniowych, podążając ich śladami.


W roku 2018 zrobimy to w dwóch, dwudniowych cyklach. 27 i 28 stycznia, gdzie w miejscowości „MOSTKI” na terenie Gminy Suchedniów, wystartujemy z przed pamiętającego tamte czasy dworku, gdzie teraz spotkamy wspaniałych ludzi, którzy działają w wiejskim domu kultury.

Będziemy pokonywać ścieżki lasów Sieradowickiego Parku Krajobrazowego. Odwiedzimy „Polanę Langiewicza” i polanę na „Wykusie” gdzie jeszcze dziś możemy poczuć atmosferę tamtych dni.


Następnie 24 i 25 luty. Spotkamy się na skraju lasów Cisowsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego przy Edukacyjno – Rekreacyjnym Ośrodku Świętokrzyskich Parków Krajobrazowych w miejscowości Niwy na terenie Gminy Daleszyce.


Podczas pokonywania tras czy to biegowej czy rowerowej, nawet na chwilę nie wychylimy nosa z lasu, podążając śladami powstańczego oddziału Pułkownika „Kality”. Poznamy tereny, gdzie długi czas był ich miejscem stacjonowania, gdy walczyli z ruskim zaborcą. Dziś miejsce to na stokach góry „Września” jest upamiętnione pomnikiem, który będziemy mogli zobaczyć, podążając trasą zawodów.


Przed nami sportowe weekendy pełne wrażeń, gdzie aktywny człowiek, znajdzie coś dla siebie. W sobotę jedni pojadą na rowerach, by pokonać 30 kilometrową leśną trasę i a zaraz za nimi na kilkukilometrowy intensywny spacer wyruszą fani Nordic Walking.


W niedzielę pobiegniemy. Najwytrwalsi na trasę półmaratonu, bardziej niecierpliwi na trasę ok. 10 km. Ci którym będzie mało wyruszą dalej na rowerach pokonując trasę CrossDuathlonu, w całości samemu lub w parze z partnerem. Przekonajmy się, że również zimą las żyje. Poczujmy jego atmosferę, wczujmy się w role Powstańców Styczniowych, gdy musieli się chronić w tych lasach przed ruskimi zbirami.


Na mecie będzie czekał na nas gorący posiłek, gorąca herbata, wspólne ognisko z kiełbaską i najważniejsze gorąca atmosfera, a dla każdego Finishera, pamiątkowy medal.

Zapisy: http://83.0.221.57:8080/mtb

Coś więcej: http://mtbcrossmaraton.pl/ http://www.mtbcross.pl/


PROGRAM ZAWODÓW

27 styczeń (sobota) 28 styczeń (niedziela)
Mostki k. Suchedniowa (Wiejski Dom Kultury)
24 luty (sobota) 25 luty (niedziela) - Niwy Daleszyckie
(Ośrodek Edukacyjno – Rekreacyjny Świętokrzyskich Parków Krajobrazowych)

SOBOTA
Godz. 12,00 – start zawodów rowerowych MTB
Godz. 12,15 – start zawodów Nordic Walking
Godz. 15,00 – dekoracja zwycięzców

NIEDZIELA
Godz. 11,00 start zawodów biegowych – PÓŁMARATON
Godz. 11,15 start zawodów biegowych – DYSZKA
Godz. 11,30 start Cross Duathlon i Cross Duathlon – sztafeta
Godz. 14,00 dekoracja zwycięzców dystansu DYSZKA
Godz. 15,00 dekoracja zwycięzców dystansu PÓŁMARATON
Godz. 15,30 dekoracja zwycięzców CROSS DUATHLON

Dodano: 2018-01-08

Autor: Źródło: MTB Cross Maraton

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje