Głowno Gold Race, czyli tegoroczne rozpoczęcie cyklu Road Tour, to nie tylko znakomita, urozmaicona trasa, alei i szansa na prestiżowe zwycięstwo.
Dość powiedzieć, że przy organizacji majowego wyścigu zaangażowane były aż dwie kolarskie legendy, mistrzowie Polski i zwycięzcy Tour de Pologne, czyli Dariusz Baranowski i Cezary Zamana. Wspólnymi siłami wytyczyli dwie trasy: Pro (100 km) oraz ½ Pro (57 km), dostosowane dla bardziej lub mniej zaawansowanych zawodników.

„Na trasie najlepiej poczują się wszechstronni kolarze, którzy potrafią zająć dobre miejsce w peletonie, wypracować przewagę na podjazdach, a następnie powalczyć jeszcze na wieńczącej cały wyścig długiej prostej” – zapowiada Cezary Zamana. „Ta ostatnia prosta dająca możliwość rozpędzenia się do 60 km/h jest zresztą przysłowiową kropką nad i całej rywalizacji. Trasa usłana jest krótkimi podjazdami, zakrętami i otwartym terenem, po którym lub hulać zmieniający się wiatr. A jego kierunek zmienia się wraz z każdym kolejnym zakrętem, który peleton będzie musiał pokonać” – dodaje dyrektor sportowy Road Tour.
Warto dodać, że uczestnikom Głowno Gold Race przyjdzie rywalizować w tych samych miejscach, gdzie siódme poty wylewał z siebie Dariusz Baranowski, trenując przed swoimi startami w Tour de France. „

O pierwsze miejsce będzie można rywalizować w kategorii open, a także w 18 kategoriach wiekowych. Ale szans na prestiżowe zwycięstwo będzie więcej.

W Głownie odbędzie się I Memoriał im. Henryka Kosiorka, który zapoczątkował kolarstwo szosowe w Głownie. „Henryk Kosiorek całe swoje życie poświęcił dla kolarstwa. Był kolarzem, trenerem, działaczem i organizatorem wyścigów. Wielokrotnie przygotowywał mnie do startów w zawodowym peletonie” – wspomina Dariusz Baranowski, inicjator przeprowadzenia tego memoriału. Ta specjalna klasyfikacja zostanie przeprowadzona na dystansie ½ Pro w kategorii open.

Na dystansie Pro dodatkowa rywalizacja będzie toczyć się w ramach XXII Memoriału im. Jana Gorzkiewicza, który zapoczątkował kolarstwo szosowe w Głownie.

Kolarskim błysnąć będzie można także na premii sponsorowanej przez firmę Danielo Sportswear. Premia będzie zorganizowana dla obu dystansów. Kolarze z dystansu 1/2 Pro pokonają ją podczas pierwszej rundy. Na dystansie Pro premia będzie na drugiej rundzie. Zwycięzcy premii z obu dystansów otrzymają od firmy Danielo nagrody o wartości 300 zł każda.

Cała ta rywalizacja zorganizowana będzie na najwyższym poziomie. Profesjonalne zabezpieczenie tras przy pełnym zaangażowaniu policjantów oraz zastępów straży pożarnej. Reporterskie zdjęcia w pełni oddające piękno kolarskiego sportu. I wreszcie, pomiar czasu z dokładnością co do milisekundy, dzięki czemu nawet przy najbardziej zaciętym sprinterskim finiszu możliwe będzie wyłonienie zwycięzcy.

Organizatorzy Głowno Gold Race pomyśleli także o rodzinach i kibicach zawodników. Baza zawodów zostanie ulokowana na rekreacyjnym terenie nad Zalewem Mrożyczka w Głownie. To tam w dniu wyścigu odbędzie się także dziecięca impreza, czyli darmowy wyścig z Rybką MiniMini+ dla przedszkolaków.

Zapisy na Głowno Gold Race już trwają. Wszystkie szczegóły dostępne są na oficjalnej stronie wyścigu: LINK. Ci kolarze, którzy zarejestrują się do końca kwietnia, w prezencie otrzymają skarpety od firmy Danielo Sportswear.

Dodano: 2019-05-09

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920