Akcja „Tak dla Single Track” nabiera rozpędu. W sobotę 28.07.2012 mieszkańcy Bogatyni oraz Chrastawy i Vitkova spotkali się na wzgórzu Guślarz – Vyhledy. Cel był wspólny, uporządkowanie pięknego wzgórza, które stało się punktem łączącym tych wszystkich, dla których wspólna przestrzeń nie jest obojętna. W akcji wzięło udział 80 osób. Rozpoczęliśmy sobotę pracowicie. O dziewiątej rano wszyscy żwawo złapali za łopaty, piły, grabie i porządkowali teren. Z minuty na minutę zarośnięte wzgórze zamieniało się w piękny teren z miejscem widokowym, zachęcającym do odpoczynku i podziwiania widoków naszej okolicy. Praca trwała do dwunastej. Potem było już tylko przyjemnie i smacznie. Zaczęło się od chłodnego, dobrego czeskiego piwa i jeszcze lepszego gulaszu. Między czasie dziewczyny ze stowarzyszenia Razem dla Bogatyni przygotowały harcerskie ognisko. Konstrukcja, tylko pozazdrościć. Architekt z Pragi był pod wrażeniem. Przy tak ułożonym ognisku każdy pobiegł smażyć pyszne kiełbaski. Radość wspólnego biesiadowania i wykonanej pracy udzieliła się każdemu, a wyrażona była wspólnym śpiewem i zabawą.

Nas, organizatorów, cieszy ilość osób zaangażowanych w budowę ścieżek rowerowych i pieszych. Skupiona energia Mieszkańców Gminy Bogatynia w sobotę na wzgórzu świadczy o tym, że razem możemy więcej.

Stowarzyszenia wspierające ideę Singiel Tracka: Stowarzyszenie „Razem dla Bogatyni”, Bractwo Ziemi Bogatyńskiej, BOG – TUR, Gladiator, Bogatyński Klub Sportów Rowerowych Kolarz, Klub Off Road Team Bogatynia, Stowarzyszenie „Doltex”, Stowarzyszenie Amazonki z Bogatyni. Gorące podziękowania dla Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bogatyni za wsparcie akcji i dostarczenie sprzętu do porządkowania terenu oraz Firmy Paweł Balcer Reklama i Poligrafia za opracowanie loga akcji, sponsoring oraz zapewnienie transportu narzędzi i prowiantu. Akcja porządkowania wspólnej przestrzeni odbyła się pod patronatem Fundacji Batorego „Masz Głos Masz Wybór. Serdeczne ukłony dla patronów medialnych: ArtRadio Bogatynia i BikeBoard.

Organizatorzy
Stowarzyszenie Razem dla Bogatyni
Adam Balcer, Joanna Pawłowicz, Marta Wąsicka
www.razemdlabogatyni.pl

Dodano: 2012-07-31

Autor: Źródło: Stowarzyszenie Razem dla Bogatyni

Tagi: singiel

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920