21-24 września w Cheile Gradistei w samym sercu rumuńskich Karpat rozegranie zostanie pierwszy w tej części Europy kilkudniowy wyścig etapowy MTB. Trasa prologu i trzech etapów, łącznie 157 km z 5750 metrów przewyższenia poprowadzona będzie przez jedne z ostatnich prawdziwych dzikich regionów Europy, serwując niesamowite krajobrazy parków narodowych Bucegi i Piatra Craiului z zielonymi dolinami, oszałamiającymi szczytami zapewniającymi zapierające dech w piersiach widoki.

CARPATHIAN MTB EPIC zostanie rozegrany w kategorii SOLO, przeznaczony jest zarówno dla profesjonalnych zawodników jak i dla amatorów ze sportowym zacięciem, choć nie zabraknie pewnie miłośników MTB chcących spędzić czas w swobodniej i przyjaznej atmosferze bez parcia na wynik. Na najszybszych czekają nagrody pieniężne w wysokości 12.540 Euro i inne nagrody, których łączna wartość to około 30 000 euro.


Bazą CARPATHIAN MTB EPIC będzie ośrodek Cheile Gradistei - Fundata, w hrabstwie Brasov, 3 godziny jazdy samochodem od Bukaresztu, stolicy kraju. Organizatorzy zapewniają wszystkim zawodnikom udział w zawodach z wysokiej jakości pakietem startowym w stylu "jeść, spać i jeździć", który obejmuje wszystko co potrzebne podczas całego pobytu - od 3 * obiektów noclegowych w wiosce wyścigowej olimpijskiej, poprzez pełne wyżywienie przed, podczas i po każdym z etapów oraz wszelkie usługi związane z zapewnieniem przebiegu zawodów, obsługą sprzętu i wypoczynkiem po ściganiu.


21 września - prolog - 6 km, formuła XCO, wyniki zostaną wykorzystane do określenia kolejności zawodników na linii startowej dla pierwszego etapu.
22 września - 1 etap - 58 km, z 2140 m przewyższenia
23 września - 2 etap - 54 km, z 1,830 m przewyższenia
24 września - 3 etap - 45 km, z 1,780 m przewyższenia
Każdy z 3 etapów prowadzony jest na odrębnej trasie rowerowej


Szczegółowe informacje i rejestracja na www.carpathianmtb.ro. Zapisy trwają.


Dodano: 2017-08-01

Autor: Tekst: Zbyszek Mossoczy, zdjęcia: www.carpathianmtb.ro

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Santa Cruz High Tower LT

Canyon Neuron AL 8.0

Rockrider XC100s

Fuji Supreme 1.1

Merida Scultura 5000

Bloki szosowe vs MTB