Podczas jazdy na rowerze pamiętaj o bezpieczeństwie. Opowiadają o tym „Pozytywne Obroty”, film zrealizowany przez firmę Skandia Życie TU S.A. we współpracy z GoldenSubmarine. Krótkie wideo efektownie łączy realne ujęcia z animacjami, oglądanymi przez widza… bezpośrednio na kręcących się kołach.

Film „Pozytywne Obroty” przygotowany został na zakończenie tegorocznej edycji akcji społecznej „Pozytywne Obroty” organizowanej przez firmę Skandia. Promuje ogólne zasady bezpieczeństwa w trakcie jazdy na rowerze. Przedstawia cztery podstawowe reguły, o których powinien pamiętać każdy, wybierający się na przejażdżkę. Szczególnie teraz, kiedy na dworze wcześnie robi się ciemno.


Akcja krótkiego wideo toczy się nocą, na poznańskich ulicach. Jego bohaterka, ubrana w specjalne odblaski, przejeżdża przez słabiej lub lepiej oświetlone przestrzenie, zatrzymuje się na skrzyżowaniach, z uwagą mija stojące pojazdy. Cały czas przypominając nam o tym, aby na drodze być widocznym, skoncentrowanym, ostrożnym i odpowiedzialnym.


Ujęcia jadącej bohaterki dopełniają efektowne wizualnie animacje, wyświetlane bezpośrednio na kołach jej roweru. Dzięki zainstalowanemu na nich urządzeniu Monkey Light Prodo, przenosimy się w świat przesympatycznego „pikselowego” mopsa. Ten, niczym Super Mario ze starych gier komputerowych, przeżywa swoje przygody, wykonuje zadania i zbiera specjalne punkty.


Tegoroczna edycja „Pozytywnych Obrotów” koncentrowała się na bezpieczeństwie. Choć sezon rowerowy już dobiega końca, dzięki filmowi możemy przypominać o ważnych zasadach przez cały rok. - mówi Agnieszka Książek – Dyrektor Marketingu Skandii.


Po obejrzeniu filmu, widz może zapoznać się szerzej z przedstawionymi regułami i poznać bliżej jego bohatera. Fantazyjną, „pikselową” infografikę znaleźć można na www.pozytywneobroty.pl


Za przygotowanie filmu, infografiki oraz animacji wykorzystanej na kołach rowerzystki odpowiadała agencja marketingu interaktywnego GoldenSubmarine. Realizacją nagrania zajęła się firma ThePolaks.

Dodano: 2015-10-23

Autor: Źródło: Lang Team

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje