Romet Racing Team rozpoczyna sezon 2016 w nowym składzie. Do zawodników dotychczasowej drużyny: Bartka Janowskiego, Marcina Motyki, Dominika Grządziela i Kasi Polakowskiej do Teamu dołączyli: Kamila Biernat i Maciej Jeziorski.


W planach startowych Romet Racing Teamu są zawody kolarskie rozgrywane na najtrudniejszych polskich  trasach. Jak podkreśla Bartek Janowski: będziemy, więc stałymi bywalcami Bike Maratonu – cyklu największych imprez rowerowych w Polsce. Nie zabraknie nas również na starcie górskich maratonów serii Cyklokarpaty. Zmierzymy się w dynamicznych rozgrywkach Pucharu Polski Cross Country MTB. Maksymalną moc w nogach sprawdzimy w sprinterskich potyczkach w formule XC Eliminator. Powalczymy o prymat najlepszego zawodnika sezonu Enduro w ramach klasyfikacji Polish Enduro Series. W naszym grafiku jest też bogaty zestaw startów szosowych. Odwiedzimy Road Maraton, Tauron Lang Team Race oraz Podhale Tour. Kluczowymi zawodami będą imprezy rangi mistrzowskiej. Stoczymy walkę o Mistrzostwo Polski w kolarstwie górskim Cross Country, w Maratonie oraz Enduro, a także o Szosowe Mistrzostwo Polski oraz Świata Masters. Rywalizacja w różnorodnych  cyklach wyścigów oprócz sprawdzania granic naszych możliwości jest dodatkowo precyzyjnym testem dla rowerów. Wszyscy zawodnicy mają jeden cel : zawalczyć o najwyższe miejsca w swoich kategoriach.

Bartosz Janowski zaprawiony w bojach maratończyk startujący od lat na dystansie Giga. 2016 rok będzie dla niego 14 sezonem w wyczynowym peletonie. Bartek jest zwycięzcą klasyfikacji generalnych cyklów Bike Maraton 2011-2015, MTB Marathon 2009-2013, zdobył również Puchar Polski w Maratonie MTB 2009. W tym samym roku reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Maratonie MTB w Grazz Stattegg. „Do kolejnego sezonu przygotowuję się z ogromnym zapałem i motywacją. Zamierzam wypracować jeszcze lepszą formę”- mówi Bartek. "Wysoka kondycja przyda się, gdyż celuję w tak ambitne wytrzymałościowo imprezy jak cykl Bike Maraton, Cyklokarpaty, Mistrzostwa Polski w maratonie, chciałbym również zawitać na trasach etapówki Beskidy MTB Trophy".

Dominik Grządziel Kolarstwo górskie i jazda na rowerze są jego największą pasją od 15 lat . Magia ścigania pochłonęła go niemal kompletnie już w trakcie pierwszego startu w maratonie. Z tego powodu skończył z jazdą wycieczkową i zaczął solidnie trenować. Zawodowo pracuje na stanowisku asystenta w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Do tego co robi zarówno w kolarstwie, jak i pracy zawodowej podchodzi profesjonalnie i z pełnym oddaniem. Na swoim koncie ma sporo zwycięstw na trasach maratonów. W kalendarzu startów na ten sezon Dominik zaznaczył najcięższe i najbardziej górskie edycje cyklów Bike Maraton oraz Cyklokarpaty.


Marcin Motyka Mistrz jazdy enduro. Postać bardzo kolorowa nieszablonowa i zupełnie nie do podrobienia. Techniczne karkołomne zjazdy są jego mocną stroną. Jednak pod górę również potrafi żwawo przycisnąć - stąd jego miłość do Enduro. Pierwsze kroki w kolarstwie stawiał już w 2002 roku i tak kręci się na kołach do dnia dzisiejszego. Po drodze oczywiście nie brakowało mu sukcesów min. wygrane w klasyfikacjach generalnych cyklu Enduro Trophy w latach 2011-2014. W sportowym CV Marcina zapisane są wyniki z wszystkich odmian kolarstwa górskiego od Cross Country aż po Downhill, a nawet BMX. Można, więc powiedzieć, że jest wszechstronnym „góralem”. Koronną dyscypliną dla Marcina jest jednak Enduro. W sezonie 2016 roku zaliczy wszystkie edycje cyklu Enduro Trails, wystartuje także w sprintach rowerowych w formule XC Eliminator, oraz klasycznych wyścigach Cross Country.


Maciej Jeziorsk specjalizuje się w Cross Country – odmianie kolarstwa górskiego, w której do tej pory nie mieliśmy reprezentanta. Na swoim koncie ma medale Mistrzostw Polski XC MTB. Klasyfikację generalną Pucharu Polski XC MTB 2015 zakończył wygraną i od tego sezonu będzie się ścigał w barwach Rometu. Maciej stawia na dynamiczne wyścigi w olimpijskim formacie Cross Country. Celem na sezon jest dalszy rozwój formy sportowej i walka o najwyższe pozycje na Mistrzostwach Polski oraz w Pucharze Polski XC MTB.


Katarzyna Polakowska to bardzo doświadczona zawodniczka uprawiająca kolarstwo od 2001 roku. W swojej karierze miała możliwość zasmakować ścigania niemal w każdej postaci. Z sukcesami walczyła zarówno w MTB jak i na szosie. Jest wielokrotną zwyciężczynią klasyfikacji generalnych Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej i Bike Maratonu. Szosową Mistrzynią Polski w kategorii masters, 6 zawodniczką Mistrzostw Świata UWTC 2014. Kasia uwielbia zarówno szosową prędkość jak i wolność płynącą z pokonywania ostrych górskich ścieżek. Dlatego program startów ma zawsze bardzo różnorodny, łącząc obie dyscypliny. W sezonie 2016 pojawi się na starcie cyklu Road Maraton, Szosowych Mistrzostw Polski i Świata Masters. Będzie również startować na wybranych edycjach maratonów w kolarstwie górskim.


Kamila Biernat w swoim dorobku ma wiele bardzo dobrych wyników sportowych. Jest między innymi medalistką szosowych Mistrzostw Polski kategorii Masters. Będzie znaczącym wzmocnieniem sił RRT na kobiecych wyścigach szosowych oraz na trasach maratonów MTB. Sportem interesuje się od zawsze. Z sukcesem uprawiała karate Kyokushin i Shotokan oraz koszykówkę. Swoją przygodę z rowerem rozpoczęła od startów w kolarstwie górskim w 2012 roku. Dziś skupia się głównie na wyścigach szosowych, planuje jednak także starty w MTB. W nadchodzącym sezonie priorytetem dla niej będą szosowe Mistrzostwa Polski Masters, zawody cyklu Podhale Tour, górskie edycje Road Maratonu. O najlepsze wyniki zawalczy również w Cyklokarpatach oraz Bike Maratonie.


Więcej informacji o zawodnikach www.romet.pl/O_grupie_Romet_Team,83.html

Dodano: 2016-04-19

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje