7 dni, 550 kilometrów, prawie 19 tysięcy przewyższeń, przeprawa przez Alpy i Dolomity. Przepis na wakacyjny reset, wypoczynek na miarę rowerowego freaka.
Bo czy można wypocząć lepiej? Wysiłek, góry, niedostatek kalorii odzierają ze wszystkich niefizjologicznych problemów. Kłopoty? Nie, przez 7 dni walczysz o przetrwanie, o to, żeby dojechać i się porządnie najeść. A to zezwierzęcenie rekompensują mistycznie bajeczne i oszałamiające widoki.


Zawody zaczynają się w Tux, tyrolskim miasteczku przy granicy włosko-austriackiej. Pierwszy etap to przeprawa niemal przez cały Tyrol. 100 km i 3,5 tysięcy przewyższeń będą odbijać się czkawką w kolejnych, wcale nie lżejszych dniach. Jazda z Tux do Brixen będzie po części poprowadzona świeżutkim single trackiem otwartym tuż przed zawodami. Idealne chrzciny. Aż trzy dni spędzą uczestnicy w totalnie powalających i unikalnych Dolomitach, które nie bez przyczyny wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przeprawa przez Trentino zakończy się nad przepięknym jeziorem Molveno, u stóp dzikich Dolomitów Brenty.


To już 21 edycja tych zawodów. Wszystko dopracowane jest na ostatni guzik. Mimo skomplikowania organizacyjnego, nie ma żadnych niewiadomych. Uczestnicy wyruszają z Tux i lądują 550 km dalej na południu. Organizatorzy zapewniają przewóz całego bagażu, a także, za dodatkową opłatą, przewóz uczestników wraz z rowerami z powrotem do Austrii. Dodatkowo możesz wykupić niedrogi nocleg ze śniadaniem w szkołach.


W ramach pakietu startowego otrzymasz wstęp na pasta party każdego wieczora, serwis roweru i dostęp do narzędzi, przewóz bagażu, oznaczoną i zabezpieczoną trasę z bufetami, parking.


Szykuje się wspaniała przygoda. Jeżeli z jakiś powodów nie możecie do nas dołączyć w tym roku, śledźcie nas na Facebooku i czekajcie na emocjonującą relację w gazecie!

Pod tym linkiem możecie obejrzeć trailer imprezy: LINK DO VIDEO

Do zobaczenia w Tux.

Dodano: 2019-03-01

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje