Przez cztery dni, od 6 do 9 czerwca 2019 zawodowcy i ambitni amatorzy kolarstwa górskiego powalczą o sławę i chwałę, punkty UCI i nagrody pieniężne. Z kategorią UCI S1 Alpentour Trophy jest największym w Europie wyścigiem etapowym umożliwiającym start i zdobywanie punktów UCI solo. Alpentour Trophy corocznie przyciąga również amatorów MTB z całego świata, żądnych rowerowych wrażeń i rywalizacji w okolicach Schladming.
Trasy etapów poprowadzone są w górskim terenie, na stokach mistrzostw świata w narciarstwie zjazdowym, a także po trasach narciarstwa biegowego w Ramsau. Możliwość komfortowego zakwaterowania w licznych hotelach i pensjonatach zlokalizowanych blisko strefy startu/mety pozwala skoncentrować się niemal wyłącznie na doznaniach płynących z rywalizacji i pobytu w Alpach.

Otoczony zapierającymi dech w piersiach pasmami górskimi Schladming oferuje idealne warunki do ścigania. Pierwsze trzy etapy rozpoczynają się i kończą w Schladming. Ostatni etap, podjazdowa czasówka startuje również z rynku tego urokliwego miasteczka, a meta jest usytuowana na szczycie góry Planai, w stacji narciarskiej Schafalm. Po każdym z etapów Organizator zaprasza do centrum kongresowego na kolację połączoną z dekoracją zwycięzców.

6 czerwca - Etap 1: Schladming - Dachstein – Schladming - 70 km/3100 przewyższenia
7 czerwca – Etap 2: Schladming - Hochwurzen - Giglachseen– Schladming - 61 km/2800 przewyższenia
8 czerwca – Etap 3: Schladming – Hauser Kaibling – Schladming- 53 km/2200 przewyższenia
9 czerwca – Etap 4: Schladming - Planai – czasówka - 14 km/1300 przewyższenia

Szczegóły na stronie www.alpen-tour.at


Dodano: 2019-03-25

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • ekwipunek dla młodego kolarza
  • Epicka Czwórka - cztery dni wyścigów MTB
  • skuteczności diet niskowęglowodanowych