Za oknem coraz więcej kolorowych liści i lato powoli zmierza do końca. Podobnie rzecz się ma z DARE2b MTB Maraton 2018. Po pięciu etapach, pięciu różnych miejscówkach z których każda ofiarowała prawdziwie górskie ściganie czas na finał w Tyliczu.
16 września 2PM Group we współpracy ze Miejskim Ośrodkiem Spotu w Krynicy i centrum Narciarskim MasterSki zapraszają na ostatni w sezonie odcinek pt. DARE2b MTB Maraton Tylicz 2018.

Miasteczko Startowe zlokalizowane będzie na terenie stacji Narciarskiej MasterSki w centrum Tylicza a pod kołami startujących polegną takie miejsca ja , Izby , Ostry Wierch a na koniec Huzary z których przyjdzie zjechać czarnym szlakiem do Tylicza.


Tym razem organizator postanowił pokazać zawodnikom możliwości jakie daje Beskid Niski i jego urokliwe zielone wzgórza oraz opuszczone przez ludzi doliny. Spora część wszystkich dystansów przebiega dokładnie po granicy dodając smaczku eksploracji.

Start zawodów o godzinie 11/00 do wybory trzy dystanse
Dystans Quarter to 24 km i ok. 500 merów przewyższenia
Dystans HAlf to już 50km górskiej trasy z 1500 metrami przewyższeń
Dystans Full to 74 km i około 2000 metrów do podjechania.

Tradycyjnie oprócz maratońskich zmagań odbędzie się część dedykowana najmłodszym i tak godz.. 11/30 ruszają zapisy na Prawdziwe Zawody Rowerowe dla Dzieci prowadzone przez szkółkę kolarską MOVIMENTO.

Współorganizatorem finałowej edycji jest Miejski Ośrodek Sportu I Rekreacji Krynicy oraz Urząd Miasta w Krynicy. Partnerem Strategicznym cyklu w roku 2018 jest spółka Elzat działająca w branży energetycznej oraz marka Vemont producent obuwia dla różnych form aktywności outdorowej. Sponsorem nagród niezmiennie zostaje Regatta Polska oraz Decathlon, Sklep i serwis rowerowy ‘U Żaby” Nowego Sącza. A także Shimano Polska, Token Polska , Lemonbike, marka Evelite, Aljot

Dodano: 2018-09-12

Autor: informacja prasowa, foto: Sylwia Sajdak

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.