Niezwykle wyrównane wyścigi i ogromne emocje zaserwowali zawodnicy startujący w minioną niedzielę w ramach drugiego etapu jesiennej edycji Garmin MTB Series w Stężycy. Kolarze tradycyjnie ściągali się na dwóch dystansach: MINI (ok. 25 km) oraz MAXI (ok. 50 km). Cykl Garmin MTB Series po raz drugi zagościł w malowniczej Stężycy na Kaszubach, gdzie trasa gwarantuje naprawdę szybkie ściganie, o czym świadczą wyniki.

Zdecydowanie najszybsza trasa cyklu pozwoliła zawodnikom na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów. Po drugich zawodach jesiennej edycji prowadzącego w klasyfikacji generalnej dystansu MAXI Tomasza Repińskiego i czwartego Przemysława Ebertowskiego dzieli różnica 7 sekund. Na dystansie MINI sytuacja wygląda równie ciekawie, pierwszy w tym zestawieniu Piotr Polus wyprzedza drugiego w klasyfikacji Radosława Rocłowskiego jedynie o sekundę! To sprawia, że wielki finał w Rumi, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, zapowiada się niezwykle emocjonująco i do ostatniej chwili będą się rozstrzygały losy walki o zwycięstwo w generalce!


Podobnie jak podczas rywalizacji w Wejherowie, w wyścigu na dystansie MAXI w Stężycy od reszty zawodników oderwała się na samym początku grupa kolarzy, w której znaleźli się: Tomasz Repiński – lider klasyfikacji generalnej po Wejherowie, Michał Bogdziewicz, Daniel Majkowski, Przemysław Ebertowski i Piotr Rzeszutek. Na drugą pętlę na pierwszej pozycji wjechał Daniel Majkowski. W praktycznie niezmienionym składzie grupa dotarła do mety, a wspólny, widowiskowy finish na swoją korzyść rozstrzygnął Tomasz Repiński (ASE Trek Gdynia, 01:48:08), który zwyciężył o ułamki sekund, drugi był Michał Bogdziewicz (Apteka Gemini, 01:48:08), a trzeci z sekundą straty Daniel Majkowski (FTI Racing Team, 01:48:09). To zapowiada pasjonującą walkę o zwycięstwo w Rumi oraz w całej klasyfikacji generalnej jesiennej edycji na dystansie MAXI!

„Trasa była bardzo szybka i można było w paru momentach odskoczyć, ale niezwykle ciężko było się oderwać od grupy. W Rumi zapowiada się ostra walka, tam trzeba być niezwykle mocnym, a zwycięstwo w klasyfikacji generalnej rozstrzygnie się dopiero podczas finału”. – powiedział Tomasz Repiński, zwycięzca etapu w Stężycy, który zachował pozycję lidera klasyfikacji generalnej.


Zmagania pań na tym dystansie zdominowały ponownie Aleksandra Zabrocka i Agnieszka Patoka. Ponownie lepsza okazała się Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów, 02:02:50), która tak jak w Wejherowie wygrała rywalizację z drugą na mecie Agnieszką Patoką (ASE Trek Gdynia, 02:10:13). Trzecia na mecie była Anna Jagiełło (CST 7R MTB Team, 02:52:49).

Znakomite ściganie zaprezentowali również zawodnicy rywalizujący na dystansie MINI. Pierwszy raz zwycięstwo odniósł Piotr Polus (wysepka.pl. 00:53:25), który wyprzedził drugiego na podium Radosława Rocławskiego (MLKS Baszta Bytów, 00:54:05) oraz trzeciego Tomasza Rzeszutka (Klub Kolarski Lew Lębork, 00:54:22).

„Wydaje mi się, że kondycja jest jeszcze całkiem niezła, a zwycięstwo w klasyfikacji generalnej jesiennej edycji w moim zasięgu, tym bardziej, że w Stężycy odrobiłem trochę starty z Wejherowa. Nie startowałem jeszcze w Rumi, ale słyszałem, że to bardzo wymagająca trasa, więc będzie co robić”. – powiedział Piotr Polus, zwycięzca Garmin MTB Series Stężyca 2018.

Prowadzenie w klasyfikacji kobiet na dystansie MINI podczas tegorocznej edycji zmienia się jak w kalejdoskopie. W Stężycy na najwyższym stopniu podium stanęła Ewelina Cywińska (FTI Racing Team, 01:03:53). Drugie miejsce na podium kolejny raz przypadło Weronice Lorkowskiej (Team Verge Polska, 01:04:45). Na trzecim miejscu wyścig ukończyła zwyciężczyni etapu w Wejherowie – Monika Kulling (Klif Team, 01:06:35).

Doskonale zapowiada się finałowa rywalizacja w Sopocie. Będzie to kolejny trudny etpa zmagań, który rozstrzygnie zmagania podczas pierwszej, wiosennej edycji cyklu Garmin MTB Series. Kolarze spotkają się na starcie w okolicach Opery Leśnej w Sopocie, już w przyszłą sobotę – 21 kwietnia. Cały czas można się jeszcze zapisać na zawody finałowe wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie cyklu www.mtbseries.pl

Poniżej linki do wyników drugiego etapu oraz klasyfikacji generalnej jesiennej edycji.

https://startlist.pl/zawody/417/wyniki/2018-garmin-mtb-series-stezyca-2018-dystans-maxi-50-km-edycja-jesienna
https://startlist.pl/zawody/420/wyniki/2018-garmin-mtb-series-stezyca-2018-dystans-mini-25-km-edycja-jesienna

https://startlist.pl/wyniki/cykl/103/garmin-mtb-series-2018-dystans-maxi-50-km-edycja-jesienna
https://startlist.pl/wyniki/cykl/104/garmin-mtb-series-2018-dystans-mini-25-km-edycja-jesienna

Dodano: 2018-10-02

Autor: informacja prasowa organizatora

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Trek Madone SLR
Cannondale SystemSix
Wilier Triestina Cento 10 Air
Scott Foil 20 czy 20 Disc
Specialized Enduro Pro 29
Liv Intrigue Advanced 0
Giant Defy Advanced Pro 0
Canyon Grail CF SL 8.0
Romet Mustang M1