Niezwykle wyrównane wyścigi i ogromne emocje zaserwowali zawodnicy startujący w minioną niedzielę w ramach drugiego etapu jesiennej edycji Garmin MTB Series w Stężycy. Kolarze tradycyjnie ściągali się na dwóch dystansach: MINI (ok. 25 km) oraz MAXI (ok. 50 km). Cykl Garmin MTB Series po raz drugi zagościł w malowniczej Stężycy na Kaszubach, gdzie trasa gwarantuje naprawdę szybkie ściganie, o czym świadczą wyniki.

Zdecydowanie najszybsza trasa cyklu pozwoliła zawodnikom na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów. Po drugich zawodach jesiennej edycji prowadzącego w klasyfikacji generalnej dystansu MAXI Tomasza Repińskiego i czwartego Przemysława Ebertowskiego dzieli różnica 7 sekund. Na dystansie MINI sytuacja wygląda równie ciekawie, pierwszy w tym zestawieniu Piotr Polus wyprzedza drugiego w klasyfikacji Radosława Rocłowskiego jedynie o sekundę! To sprawia, że wielki finał w Rumi, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, zapowiada się niezwykle emocjonująco i do ostatniej chwili będą się rozstrzygały losy walki o zwycięstwo w generalce!


Podobnie jak podczas rywalizacji w Wejherowie, w wyścigu na dystansie MAXI w Stężycy od reszty zawodników oderwała się na samym początku grupa kolarzy, w której znaleźli się: Tomasz Repiński – lider klasyfikacji generalnej po Wejherowie, Michał Bogdziewicz, Daniel Majkowski, Przemysław Ebertowski i Piotr Rzeszutek. Na drugą pętlę na pierwszej pozycji wjechał Daniel Majkowski. W praktycznie niezmienionym składzie grupa dotarła do mety, a wspólny, widowiskowy finish na swoją korzyść rozstrzygnął Tomasz Repiński (ASE Trek Gdynia, 01:48:08), który zwyciężył o ułamki sekund, drugi był Michał Bogdziewicz (Apteka Gemini, 01:48:08), a trzeci z sekundą straty Daniel Majkowski (FTI Racing Team, 01:48:09). To zapowiada pasjonującą walkę o zwycięstwo w Rumi oraz w całej klasyfikacji generalnej jesiennej edycji na dystansie MAXI!

„Trasa była bardzo szybka i można było w paru momentach odskoczyć, ale niezwykle ciężko było się oderwać od grupy. W Rumi zapowiada się ostra walka, tam trzeba być niezwykle mocnym, a zwycięstwo w klasyfikacji generalnej rozstrzygnie się dopiero podczas finału”. – powiedział Tomasz Repiński, zwycięzca etapu w Stężycy, który zachował pozycję lidera klasyfikacji generalnej.


Zmagania pań na tym dystansie zdominowały ponownie Aleksandra Zabrocka i Agnieszka Patoka. Ponownie lepsza okazała się Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów, 02:02:50), która tak jak w Wejherowie wygrała rywalizację z drugą na mecie Agnieszką Patoką (ASE Trek Gdynia, 02:10:13). Trzecia na mecie była Anna Jagiełło (CST 7R MTB Team, 02:52:49).

Znakomite ściganie zaprezentowali również zawodnicy rywalizujący na dystansie MINI. Pierwszy raz zwycięstwo odniósł Piotr Polus (wysepka.pl. 00:53:25), który wyprzedził drugiego na podium Radosława Rocławskiego (MLKS Baszta Bytów, 00:54:05) oraz trzeciego Tomasza Rzeszutka (Klub Kolarski Lew Lębork, 00:54:22).

„Wydaje mi się, że kondycja jest jeszcze całkiem niezła, a zwycięstwo w klasyfikacji generalnej jesiennej edycji w moim zasięgu, tym bardziej, że w Stężycy odrobiłem trochę starty z Wejherowa. Nie startowałem jeszcze w Rumi, ale słyszałem, że to bardzo wymagająca trasa, więc będzie co robić”. – powiedział Piotr Polus, zwycięzca Garmin MTB Series Stężyca 2018.

Prowadzenie w klasyfikacji kobiet na dystansie MINI podczas tegorocznej edycji zmienia się jak w kalejdoskopie. W Stężycy na najwyższym stopniu podium stanęła Ewelina Cywińska (FTI Racing Team, 01:03:53). Drugie miejsce na podium kolejny raz przypadło Weronice Lorkowskiej (Team Verge Polska, 01:04:45). Na trzecim miejscu wyścig ukończyła zwyciężczyni etapu w Wejherowie – Monika Kulling (Klif Team, 01:06:35).

Doskonale zapowiada się finałowa rywalizacja w Sopocie. Będzie to kolejny trudny etpa zmagań, który rozstrzygnie zmagania podczas pierwszej, wiosennej edycji cyklu Garmin MTB Series. Kolarze spotkają się na starcie w okolicach Opery Leśnej w Sopocie, już w przyszłą sobotę – 21 kwietnia. Cały czas można się jeszcze zapisać na zawody finałowe wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie cyklu www.mtbseries.pl

Poniżej linki do wyników drugiego etapu oraz klasyfikacji generalnej jesiennej edycji.

https://startlist.pl/zawody/417/wyniki/2018-garmin-mtb-series-stezyca-2018-dystans-maxi-50-km-edycja-jesienna
https://startlist.pl/zawody/420/wyniki/2018-garmin-mtb-series-stezyca-2018-dystans-mini-25-km-edycja-jesienna

https://startlist.pl/wyniki/cykl/103/garmin-mtb-series-2018-dystans-maxi-50-km-edycja-jesienna
https://startlist.pl/wyniki/cykl/104/garmin-mtb-series-2018-dystans-mini-25-km-edycja-jesienna

Dodano: 2018-10-02

Autor: informacja prasowa organizatora

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920