Kiedy Damian Zieliński opowiada o swoim pierwszym wygranym wyścigu na torze kolarskim w Szczecinie, śmieje się, że był to bieg z jego najzabawniejszą kraksą.

Na metę z kolegą parli tak bardzo, że sczepili się kierownicami
- Na samej kresce finiszowej próbowaliśmy się oderwać od siebie. Jeden dosłownie poleciał w prawo, ja poleciałem w lewo, w trawę z okrzykiem: WYGRAŁEM! - opowiada ze śmiechem olimpijczyk Damian Zieliński – Na szczęście nic się nie stało.


Ale czy na pewno nic się nie stało?
Właśnie wtedy w czołowym, polskim sprinterze rodziła się wola walki do końca, pasja torowa i chęć rywalizacji o najwyższy stopień na podium. Dziś, 35-letni szczecinianin może pochwalić się trzykrotnym udziałem w Igrzyskach Olimpijskich, złotymi medalami z Mistrzostw Europy oraz dwukrotnym zdobyciem Pucharu Świata w sprincie indywidualnym.


- Nasze miasto ma tradycje typowo torowe. Jak się okazało mój organizm wykazywał predyspozycje właśnie w tym kierunku. Inni kolarze zaczynali na szosie, MTB czy przełajach, a ja właściwie od razu wskoczyłem na welodrom – opowiada o początkach Zieliński – To była prawdziwa szkoła życia, do której dziś zapraszam dzieci z 4,5 i 6 klasy.


Szkółki kolarskie to nasza przyszłość
Klub Damiana Zielińskiego – Piast Szczecin rozpoczął nabór dzieci do szkółki kolarskiej, w której młodzi adepci będą mogli rozpocząć swoją kolarską przygodę. Do szkółki mogą zapisać się dzieci lubiące jeździć na rowerze. Bezpłatne zajęcia prowadzone są przez trenera Macieja Jasińskiego dwa razy w tygodniu. Pod czujnym okiem szkoleniowca dziewczęta i chłopcy nauczą się techniki jazdy rowerem szosowym, MTB oraz na torze. Zdobędą niezbędne cechy motoryczne, poprawią kondycję i być może właśnie w szkółce kolarskiej Piasta Szczecin rozpoczną swoją kolarską karierę.


Chętnych rodziców z dziećmi zachęcamy do kontaktu z trenerem Maciejem Jasińskim: - 572 925 552.

Dodano: 2017-06-08

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje