Nadchodzi kolejny sezon z Kellys Cyklokarpatami. Jak co roku organizatorzy przygotowali esencję prawdziwego MTB i postawili na mocno górzyste tereny. Przyszłoroczne edycje będą jeszcze bardziej intensywne i wymagające, choć pojawi się również chwila na odpoczynek. Zapowiada się także kilka nowości.

W tym roku Kellys Cyklokarpaty rozpoczną się już 14 kwietnia w Horyńcu-Zdroju, natomiast zwieńczeniem całego cyklu będzie maraton w Rzykach, który w minionym sezonie zyskał miano jednego z najciekawszych pod względem kondycyjnym, technicznym oraz widokowym, i który wyciśnie z zawodników ostatki sił i zostanie w ich pamięciach na całą zimę.


Na mapie Kellys Cyklokarpaty pojawią się trzy całkowicie nowe miejscowości. Z zupełnie nowej perspektyw zawodnicy podziwiać będą Gorce podczas maratonu w Łopusznej (Gmina Nowy Targ), Beskid Wyspowy odsłoni swe tajemnice na starcie w Kasinie Wielkiej (Gmina Mszana Dolna) i Myślenicach.


Warto wspomnieć, że organizatorzy słuchają swoich zawodników i w kalendarzu zostają kultowe już miejscówki, takie jak Przemyśl czy Wierchomla, które od lat podbijają serca maratończyków. Jedną z przyszłorocznych edycji będzie również wyczekiwany przez wszystkich maraton w Kluszkowcach, który nieustannie odbywa się podczas festiwalu rowerowego Joy Ride Festival.


Do Klasyfikacji Generalnej sezonie 2018 zaliczane będzie 7 najlepszych startów. Kellys Cyklokarpaty wierzą w siłę, hart ducha oraz wytrwałość swoich zawodników.


Tak jak do tej pory, już końcem stycznia zawodnicy będą mieli możliwość rezerwacji numerów startowych na sezon 2018 w Systemie Timedo. Pierwszeństwo przysługuje tym, którzy w listopadzie wypełnili ankietę Kellys Cyklokarpaty. Osoby, które tej ankiety nie wypełniły, otrzymają możliwość rezerwacji numerów w II turze już początkiem lutego.


Link do kalendarza: https://www.facebook.com/cyklokarpaty/videos/1819908564685977/


Kalendarz startów:

Horyniec-Zdrój 14.04
Przemyśl 28.04
Wierchomla 12.05
Kluszkowce 26.05
Brzozów 02.06
Łopuszna 16.06
Pruchnik 30.06
Wojnicz 15.07
Kasina Wielka 28.07
Dukla 12.08
Myślenice 25.08
Rzyki 29.09

Dodano: 2017-12-08

Autor: Źródło: Cyklokarpaty

Tagi: maratony

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje